Аліна Пастухова Журналіст Тижня

Розподіляй та витрачай

ut.net.ua
16 Липня 2010, 00:00

Чергова сесія Верховної Ради завершилася. Народні депутати пішли на канікули, встигнувши за 51 день пленарних засідань під коаліційний одобрямс наштампувати 135 законів (фактично їх не читаючи). Тиждень порахував, у скільки обходиться громадянам утримування народних обранців. Влада постійно говорить про скорочення витрат на утримання себе самої.

Проте коли доходить до справи, рішення приймають протилежні. Щойно Вік­тор Янукович набув президентських повноважень, одразу ж доручив скоротити власну зарплату на 50%. Також на 20% порівняно з 2009 роком мали бути скорочені видатки на забезпечення діяльності консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, створених президентом, місцевих держ­адмі­ні­страцій. У законі про держбюджет на 2010 рік коаліціянти передбачили збільшення витрат на владу. Сума на утримання президента, уряду та парламенту зросла до 2,2 млрд грн – порівняно з 1,8 млрд у 2009 р. У 2010 році на функціонування президентської адміністрації держбюджетом передбачено 1,05 млрд грн – проти 817 млн грн минулого року. Не допомогли не лише скорочення зарплати глави держави, але й звільнення п’ятої частини співробітників президентської канцелярії.

Не відстає від президентського апарату й вищий законодавчий орган. Депутати затвердили кошторис Верховної Ради на 2010 рік у сумі 875,6 млн грн. Це на 117 млн грн більше, ніж у минулому 2009 році (758,1 млн грн). Постанову про кошторис приймали тиш­ком-нишком – документ бачили навіть не всі депутати. Розгляд питання зайняв шість хвилин. Опозиціонери обурювалися, що їм не показали документ, та нарікали на збільшення витрат на Раду й нераціональний розподіл коштів.

Охочим пролити світло на кошторис парламенту дав відсіч спікер Володимир Литвин: «Як­­що ви хочете на всю країну полоскати цю білизну, то це означає, що у деяких людей абсолют­­но немає совісті…»