Розпочалося випробування нового українського безпілотника «Лелека-100»

6 Лютого 2017, 16:00

Військовослужбовці Збройних Сил України під керівництвом полковника Володимира Дмитрієва розпочали випробування вітчизняного безпілотника «Лелека-100» на аеродромі неподалік Чернігова, повідомили у прес-службі Міністерства оборони України у понеділок, шостого лютого. 

Зазначається, що на відміну від попередніх розробок, авіаційний комплекс «Лелека-100» ще маловідомий і потребує ретельного вивчення. Проте, за заявами виробників, має сучасніше авіаційне та радіоелектронне обладнання, виконує завдання з аеророзвідки на більших відстанях та є безшумним і невловимим для радарів.

За словами полковника Дмитрієва, під час випробувальних робіт фахівці планують оцінити масо-габаритні та аероергономічні показники «Лелеки», а також можливості роботи оператора комплексу в екстремальних умовах.

Окрім того, у прес-службі повідомили, що військові також виконували допідготовку інструкторів, які найближчим часом вирушать у зону АТО, де безпосередньо в бойових умовах навчатимуть операторів іншого безпілотника — «Фурія».

Тренувальні польоти «Фурії», як зазначили у прес-службі, пройшли в складних погодних умовах за низької температури. Комплекс А1-С «Фурія» вже пройшов «бойове хрещення» в районі воєнних дій і має позитивні характеристики.

Нагадаємо, у лютому 2016 року українська армія взяла на озброєння п'ять безпілотників «Фурії». Комплекс дозволяє ефективно вести повітряну розвідку на відстані до 30 км.

Окрім того, Укроборонпром у лютому 2016 року оприлюднив інформацію про розробку нового безпілотника, який зможе знищити танк.

Як стало відомо у грудні 2016 року, американські БПЛА виявилися неефективними на лінії розмежування на Донбасі.

Як повідомляв Тиждень.ua літальний апарат «Лелека» у грудні 2016 року передав розвідникам футболіст збірної України Роман Зозуля від фонду «Народна армія».