Громадяни Туреччини, які проживають за кордоном, починаючи з 27 березня, можуть проголосувати на референдумі щодо конституційних змін, які передбачають значне розширення повноважень президента країни. Турецькі виборці матимуть право віддати свій голос до 9 квітня, повідомляє DW.
За кордоном проживає майже три мільйони турецьких громадян, які мають право голосу – це близько 5% від усіх турків, які володіють виборчим правом.
Найбільша турецька діаспора проживає у Німеччині – 1,4 мільйона осіб. Вони зможуть проголосувати у генеральних консульствах у дев'яти містах ФРН, ще у чотирьох великих містах будуть відкриті виборчі дільниці для голосування.
Значна кількість громадян Туреччини також проживає у Франції (326 тисяч осіб), Нідерландах (253 тисячі), Бельгії (138 тисяч), Австрії (109 тисяч), Північному Кіпрі (105 тисяч), Сполучених Штатах Америки (100 тисяч), Швейцарії (95 тисяч), Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії (93 тисяч).
Основна ж частина референдуму в самій Туреччині відбудеться 16 квітня.
В уряді Туреччини вважають, що зміна парламентської форми правління на президентську спростить і зміцнить державну структуру. Критики запропонованої реформи стверджують, що вона є частиною плану президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана із запровадження одноосібної влади. Новації передбачають зокрема, що президент буде одночасно й керівником уряду та матиме право керувати країною за допомогою указів. Прихильники реформи стверджують, що вона створить в Туреччині систему, подібну до французької або американської.
Наразі Туреччина є парламентсько-президентською республікою. Однак з часу запровадження у країні надзвичайного стану після невдалого перевороту у липні 2016 року Ердоган отримав розширення повноважень через ухвалення указів.