Розпад СРСР був позитивною подією для Грузії, Польщі, навіть для самої Росії – Туск

11 Липня 2019, 10:59

Президент Європейської ради Дональд Туск, перебуваючи в Грузії, заперечив заяву президента Росії Владіміра Путіна про те, що розпад Раяднського Союзу був "катастрофою століття" Про це повідомляє "Руставі-2".

 

"Розпад Радянського Союзу не був найбільшою геополітичною катастрофою століття. Сьогодні в Грузії я хочу сказати голосно і чітко: розпад СРСР був дійсно дуже великою позитивною подією для Грузії, Польщі та Центральної та Східної Європи. Я впевнений навіть для самої Росії", – зауважив він.

 

Як відомо, Туск візьме участь у міжнародній конференції, присвяченій десятирічному ювілею "Східного партнерства".

 

У форумі, який пройде в Батумі 11-12 липня, візьмуть участь Туск, прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас, єврокомісар з гуманітарної допомоги і антикризових заходів Христос Стиліанідіс і вісім міністрів закордонних справ країн-партнерів і Євросоюзу. Крім того, в рамках конференції буде підписано цілий ряд фінансових угод, зокрема, між Грузією і Євросоюзом буде підписано дві фінансові угоди, що передбачають виділення Грузії 47 мільйонів євро від ЄС.

 

Нагадаємо, 10 липня глава МЗС Грузії Давид Залкаліані відкинув заяву Путіна, який звинуватив Тбілісі в окупації Абхазії і Цхінвальського регіону, які нині перебувають під російською окупацією.