Екс-заступник директора Департаменту інвестиційної діяльності Брокбізнесбанку Юрій Виноград засуджений до п'яти років позбавлення волі умовно. Про це свідчить вирок Подільського райсуду Києва, пишуть Наші Гроші.
Зазначається, що суд затвердив угоду Винограда із заступником генпрокурора Юрієм Столярчуком про визнання винуватості.
"Виноград визнав себе винним в участі у злочинній організації екс-президента Віктора Януковича, а саме в окремому структурному підрозділі Сергія Курченка, заволодінні чужим майном та приховуванні важливих документів. Виноград взяв безпосередню участь у незаконному виведенні 1,44 млрд грн з «Брокбізнесбанку» у січні 2014 року шляхом видачі кредитів фіктивним фірмам, підконтрольним Курченку", – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що у січні 2014 року Виноград за грошову винагороду $1-2 тис був задіяний співробітниками юридичного департаменту «СЄПЕК» до участі у злочинній організації. Пропрацював він місяць.
У нього були відсутні необхідні знання, навички та досвід для роботи у банківській сфері, він не мав економічної освіти та фактично мав трудовий стаж трохи більше шести років на посадах комірника, менеджера та торгівельного представника. Про це було добре відомо учасникам злочинної організації.
20 січня 2014 року наказом виконувача обов’язків голови правління «Брокбізнесбанку» до штатного розпису було введено посаду заступника директора Департаменту інвестиційної діяльності банку, на яку з того ж дня було призначено Винограда.
Наголошується, що Винограду було незаконно передано повноваження приймати одноосібні рішення про можливість придбання та/або відчуження рухомого та нерухомого майна, здійснення активних та пасивних операцій банку, зокрема рішення про надання кредитів суб’єктам господарювання. Хоча насправді повноваження приймати такі рішення належать колегіальним органам та профільним структурним підрозділам банку. Забезпечили таку передачу повноважень Винограду вищі посадові особи «Брокбізнесбанку» шляхом підроблення офіційних документів.
Надалі колишній топ-менеджер незаконно уклав кредитні договори з фіктивними фірмами. Згодом було здійснено проводки по перерахуванню коштів загалом на суму 14,29 млрд грн.
"На даний час «Брокбізнесбанку» не повернуто кредити, надані підконтрольним злочинній організації товариствам з ознаками фіктивності – ТОВ «Фешин Мобайл», ТОВ «Укркомерцпостач», підприємству «Юрай» у формі ТОВ, на загальну суму 1,44 млрд грн, та використано вказані кошти на потреби злочинної організації. Втрата активів банку на вказану суму підтверджується судово-економічною експертизою, проведеною Київським НДІСЕ Міністерства юстиції України", – зазначається у повідомленні.
Крім того, Виноград у період перебування на посаді протиправно одержав від працівників «Брокбізнесбанку» особливо важливі офіційні документи банку та за допомогою невстановлених досудовим розслідуванням осіб, умисно переніс їх з приміщення банку по просп. Перемоги, 41 у Києві до невстановленого досудовим розслідуванням місця, тим самим умисно їх приховав. На даний час ці документи так і не повернуті.
Серед прихованих документів – оригінали протоколів засідань банку, оригінали договорів купівлі-продажу цінних паперів, зокрема з Державною іпотечною установою та Укргазбанком, оригінали господарських договорів, оригінали договорів прямого репо з державними облігаціями України.
Відповідно до укладеної зі Столярчуком угоди, Виноград відшкодував державі 5 тис грн і отримав 5 років умовно. Це покарання є м’якшим від найнижчої межі по інкримінованих Винограду злочинах. Також йому не призначено додаткові покарання (заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскація майна).
У вироку вказано, що Виноград надав показання, які викривають членів злочинної організації та мають доказове значення для встановлення обставин по виведенню 1,44 млрд грн з «Брокбізнесбанку» та інших злочинів, вчинених вказаною організацією.
Нагадаємо, у серпні 2013 року Курченко придбав 80,03% акцій у статутному капіталі АТ «Брокбізнесбанк» загальною номінальною вартістю 2,02 млрд грн. Юридично придбання права власності на вказані акції банку оформлено шляхом укладення договорів купівлі-продажу цінних паперів з підконтрольними йому наступними підприємствами з ознаками фіктивності: ТОВ «Східно-європейська паливно-енергетична компанія», ТОВ «Айнам», ТОВ «Алконост», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Анкона-торг», ТОВ «Муйне», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Хіган».
28 лютого.2014 року постановою правління Нацбанку «Брокбізнесбанк» віднесено до категорії неплатоспроможних. У червні 2014 року розпочало ліквідацію цього банку.