Розмова Обами та Мєдвєдєва у Сеулі спричинила скандал

Акценти
27 Березня 2012, 06:17

Під час короткої розмови щодо протиракетної оборони президент США запевнив Мєдвєдєва, що він матиме «більше простору» після виборів у листопаді. Розмову політиків записав один з мікрофонів.

«Це мої останні вибори. Після них я матиму більше простору для маневрів. Будь-яке питання можна буде вирішити, і особливо питання протиракетної оборони… це може бути вирішено, однак важливо для нього дати мені більше простору», – сказав Обама.

«Я розумію, я передам цю інформацію Владіміру (Путіну – ред.)», – сказав Мєдвєдєв.

Після цієї розмови кандидат у президенти від республіканців Мітт Ромні заявив, що «слова Обами були дуже тривожними».

Екс-спікер палати представників Конгресу США Ньют Гінгріч так охарактеризував інцидент: «Дайте мені можливість постати жорстким політиком, щоб я міг переобратися. Від подібних коментарів просто мурашки по спині повзають», – сказав Грінгіч.

В той же час, Білий Дім радить не перебільшувати значення розмови між Обамою та Мєдвєдєвим.

Бен Родс, заступник радника з національної безпеки зі стратегічних комунікацій, заявив, що США зобов'язалися «впроваджувати систему протиракетної оборони,яка, як неодноразово зазначалося, не націлена на Росію».

«Проте, враховуючи давні розбіжності з цього питання між США і Росією, для цього потрібен час і технічна робота, перш ніж ми спробуємо досягти згоди», сказав Родс у заяві.

Відео: CBS

90