Розкрадання коштів Міноборони. Чотирьом посадовцям оголосили про підозру

12 Жовтня 2017, 13:01

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру чотирьом посадовцям Міністерства оборони України, яких затримали за підозрою в корупції. Про це йдеться в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Facebook у четвер, 12 жовтня.

Підозрюваних звинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України. Відповідно до закону, їм загрожує обмеженням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У САП зазначили, що 11 жовтня про підозру оголосили заступнику Міноборони та директору Департаменту державних закупівель, а також – службовцю відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівнику Департаменту внутрішнього аудиту МОУ.

"Прокурори САП звернулись до слідчого судді з відповідними клопотаннями про обрання щодо підозрюваних запобіжного заходу", – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, за інформацією ЗМІ, посадовці компанії "Трейд Коммодіті", яких підозрюють у причетності до розкрадання, втекли напередодні затримання.

Нагадаємо, НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів  МОУ  Володимира Гулєвича та ще двох посадовців за підозрою в розтраті державних коштів у сумі майже 150 млн грн. Корупційні схеми були пов’язані із закупівлею палива для оборонного відомства.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що вимагатимуть арешту підозрюваних на 2 місяці із можливістю застави в розмірі третини від суми розтрати.

Згодом директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що засідання суду щодо обрання запобіжного заходу затриманим високопосадовцям Міністерства оборони України відбудеться у четвер, 12 жовтня. Він також зазначив, що розслідування може закінчитися протягом чотирьох місяців.