Голову львівського осередку партії “Голос” Ярослава Рущишина відсторонили з посади. Про це повідомили на офіційному сайті політсили. Наразі виконуючим обов’язки керівника осередку призначили заступника голови Андрія Осадчука. Рущишина звинуватили у завуальованих хабарях, співпраці з Офісом Президента, голосуванні з порушенням регламенту ВР, діях, спрямованих на розвал партії та фракції тощо.
Щодо останнього звинувачення, йдеться про висловлення недовіри Кірі Рудик та Ярославу Железняку 16 червня 2021 року. Тоді 10 депутатів (половина фракції) виступили проти дій керівництва політсили, а також повідомили про створення окремого об’єднання “Справедливість”. Так нардепи відреагували на попереднє голосування за продовження русифікації та відтермінування введення обов’язкового українського дубляжу у фільмах та серіалах.
“Так, я ініціював відкликання керівника фракції, що підтримала більшість депутатів Голосу — 11. Рішення політради – це помста за моє намагання відновити роботу фракції в парламенті”, – пише на своїй фейсбук сторінці Ярослав Рущишин.
В об’єднанні “Справедливість” відсторонення називають “рейдерством”.
Чвари в політсилі тривають впродовж цілого 2021 року. 7 червня 2021 про вихід з партії заявив Сергій Притула, пояснивши рішення конфліктом з Кірою Рудик. Раніше він заявляв про бажання очолити партію. Тоді офіційна реакція партії “привітала” Сергія Притулу : “Ми не здивовані тим, що особисті амбіції Сергія Притули і бажання отримати керівні посади будь-якою ціною взяли гору над спільною ціллю – побудувати велику ліберальну партію в України та спільно втілювати всі програмні обіцянки, задекларовані протягом двох виборчих кампаній, у тому числі і паном Сергієм”.
Читайте також: Ярослав Юрчишин про нову міжфракційну групу: “Я достатньо скептично ставлюсь до того, що це об'єднання матиме реальний вплив”
Скандал супроводжував і партійний з’їзд “Голосу” 29 липня 2021 року, який проводили у зв’язку із розколом в партії. Тоді депутати називали його способом узурпувати владу, адже керівництво встановило квоту й дозволило брати участь у з’їзді лише по одному представнику від осередку незалежно від того, наскільки великим є осередок. Тих представників, які не погоджувались із діями керівництва, не запрошували на подію або не пускали на неї.
Так голова львівського осередку Ярослав Рущишин розповідав, що на з'їзд не пустили львівських членів партії. Такі дії пояснили карантинними обмеженнями й замалою кількістю місць у приміщенні, де проходив з’їзд. Онлайн-трансляції тоді не проводили й не пускали представників медіа.
В день проведення з’їзду ще до його початку деякі депутати з об’єднання “Справедливість” заявили про вихід з партії намагаючись таким чином не легітимізувати з’їзд, що утискає опозиційних до керівників депутатів. Тоді 7 депутатів заявили про вихід з партії та написали заяви на звільнення. Проте пізніше за результатами з’їзду повідомили про виключення цих членів партії незважаючи на те, що нардепи заявили про вихід кількома годинами раніше.
28 вересня Сергій Притула заявив про створення власної політсили. Наразі політик не повідомив деталей, однак голова партії “Голос” Кіра Рудик зазначила, що до неї можуть долучитись колишні члени партії та представники групи “Справедливість”.