Розгляд справи Пукача перенесли на 19 травня

20 Квітня 2015, 15:12

Апеляційний суд Києва переніс на 19 травня розгляд скарги на вирок колишньому генералу МВС Олексію Пукачу, який засуджений до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Відповідну ухвалу оголосив головуючий колегії суддів палати з кримінальних справ Апеляційного суду Києва суддя Степан Гладій.

Розгляд скарги перенесено у зв'язку з необхідністю учасників процесу ознайомитися з окремим томом справи, в якому зібрано матеріали з грифом “таємно” після розсекречення окремих документів справи Пукача.

“Колегія суддів відкладає розгляд справи і надає учасникам процесу можливість ознайомитися з носіями, в яких знаходиться таємна інформація, для унеможливлення її витоку, а також для надання можливості завершити роботу експертній комісії на предмет наявності державної таємниці у протоколах судових засідань Печерського районного суду”, – зазначається в ухвалі.

Під час судового засідання потерпілий у справі Пукача журналіст Олексій Подольський вчергове заявив відвід колегії суду, мотивуючи це тим, що вона буде необ'єктивно та упереджено розглядати скаргу. Натомість суд відмовив у задоволенні заяви Подольського через відсутність підстав для відводу.

Також на засіданні суду було оголошено лист від Генеральної прокуратури України, в якому зазначається, що з окремих матеріалів справи знято гриф “цілком таємно”, окремі матеріали з грифом “цілком таємно” переведені в розряд “таємно”, а інші переведені у статус “для службового користування”.

Наступне судове засідання має відбутися 19 травня об 11.00.

Нагадаємо, 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва засудив Пукача до довічного тюремного ув'язнення за вбивство Гонгадзе.

У квітні 2014 року Генеральна прокуратура почала перегляд справи про вбивство Гонгадзе і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми.

20 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з Тетяною Фрич взяла самовідвід при розгляді апеляції, і розгляд справи було припинено.

24 листопада суд у новому складі колегії суддів продовжив розглядати апеляцію на вирок Пукачу.

Також нагадаємо, що у лютому 2015 року СБУ відкрила доступ до матеріалів у справі Пукача.