Розгляд справи про держзраду Януковича, допит колишнього постпреда України в ООН

15 Серпня 2017, 14:01

Оболонський районний суд Києва у вівторок, 15 серпня, продовжив розгляд справи по суті за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.

Початок засідання – о 14:00.

Онлайн-трансляція Радіо Свобода

На сьогоднішньому засіданні планується провести допит екс-постпреда України при ООН Юрія Сергеєва, який був присутній на засіданні Радбезу ООН від 3 березня 2014 року, де постпред РФ при ООН Віталій Чуркін показав фотокопію листа Януковича до президента РФ Владіміра Путіна з проханням ввести війська в Україну.

На минулому засіданні суд розглянув низку доказів, серед яких – протокол огляду сайта президента РФ, на якому було виявлено текст звернення Президента РФ Владіміра Путіна до Ради федерацій РФ з питання надання дозволу на використання Збройних сил РФ на території України, відеозапис засідання Ради федерацій РФ, на якому було підтримано це звернення і проголосовано за надання цього дозволу, протокол огляду сайту Ради федерацій РФ, на якому було розміщено ухвалену постанову від 1 березня щодо дозволу на введення військ в Україну.

Суд також дослідив стенограму засідання Ради безпеки ООН від 1 березня 2014 року, де виступив тодішній екс-постпред України, стенограму засідання і частину відеозапису засідання  РБ ООН від 3 березня 2014 року, на якому постпред Росії при ООН зачитував звернення Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну "для відновлення миру і порядку на Україні" і продемонстрував фотокопію цього звернення.

Було досліджене також звернення Чуркіна щодо визнання листа Януковича до Путіна офіційним документом ООН.

На судовому засіданні досліджено і частину відеозапису з прес-конференції Путіна від 4 березня 2017 року, коли президент РФ говорив про введення військ ЗС РФ на територію України.

Щодо кожного доказу держзахисник Януковича Віталій Мешечек подавав клопотання до суду про визнання їх недопустимими. Суд долучив ці клопотання до матеріалів справи, а головуючий суддя Владислав Дев'ятко зазначив, що суд дасть належну оцінку всім доказам у нарадчій кімнаті.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду. Відтак йому призначили безкоштовного державного адвоката Віталія Мешечка.