Розгляд апеляції екс-чиновника НБУ часів Януковича перенесли

8 Серпня 2016, 22:21

Апеляційний суд міста Києва переніс розгляд апеляційної скарги, поданої в інтересах колишнього заступника голови Національного банку України Олексія Ткаченка, на 11 серпня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду міста Києва.

"Розгляд апеляційної скарги, поданої в інтересах колишнього заступника голови Національного банку України Ткаченка О. на ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва від 14 липня 2016 року, відкладено до 11 серпня 2016 року (15 год. 30 хв.) у зв'язку з  необхідністю вивчення матеріалів кримінального провадження", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 13 липня правоохоронці затримали колишнього заступника голови Національного банку України Олексія Ткаченка та колишнього директора генерального департаменту банківського нагляду НБУ Романа Яковлєва. 

Як повідомлялося, мова йде про незаконне присвоєння ними коштів Національного банку України в розмірі 787 млн ​​396 тис 148 грн, наданими ПАТ "Реал банк" у вигляді стабілізаційного кредиту. У довідці також вказується, що Ткаченко і Яковлев діяли при цьому "в складі злочинної організації" з бізнесменом Сергієм Курченком, екс-главою НБУ Ігорем Соркіним і екс-головою правління ПАТ "Реал-банк" Володимиром Агафоновим.

Ткаченко та Яковлев були звільнені з займаних посад главою НБУ Степаном Кубівим в березні 2014 року. На початку вересня 2015 року Генпрокуратура України направила до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Соркіну та Агафонову в зв'язку з обвинуваченням їх у посадових злочинах. Екс-посадовців оголосили в розшук.

14 липня Голосіївський суд Києва обрав запобіжний захід колишньому заступнику голови Національного банку Олексієві Ткаченку та колишньому директору генерального департаменту банківського нагляду НБУ Роману Яковлєву.

Їх обох заарештували на 2 місяці з можливістю внесення застави 20 млн грн і 10 млн грн відповідно.