Рожкова та Сологуб позиваються до Ради НБУ

25 Грудня 2020, 13:35

Заступники голови Нацбанку Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб позиваються до Ради НБУ. Про це повідомляється на сайті Окружного адміністративного суду Києва в четвер, 24 грудня.

 

«До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло два позови, зокрема, і щодо оскарження рішень Ради НБУ про порушення трудової дисципліни Катериною Рожковою та Дмитром Сологубом», – йдеться в повідомленні.

 

ОАСК просять визнати протиправними та скасування рішення Ради НБУ від жовтня про надання оцінки діям Рожкової та Сологуба. Позивачі просять суд визнати протиправним і скасувати рішення Ради НБУ про порушення ними трудової дисципліни.

 

Зазначається, що ОАСК вирішує питання про відкриття проваджень за позовами Сологуба та Рожкової.

 

Зауважимо: Рожкова та Сологуб раніше працювали у команді ексголови НБУ Якова Смолія. 

 

Рада НБУ висловила їм недовіру, пояснивши, що це пов’язане з їхніми публічними виступами. Зокрема, 24 вересня Сологуб в інтерв'ю заявив, що НБУ повернувся в ситуацію 2015-го року, коли знову кредит довіри від Міжнародного валютного фонду потрібно здобувати практично «з нуля». Крім того, Сологуб назвав «втраченою» можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року.

 

Рожкова заявила, що вважає оголошення догани за спілкування зі ЗМІ «перемогою минулого над майбутнім» і «тривожним сигналом для незалежності НБУ, та й загалом для здорового глузду». Своєю чергою Сологуб зауважив, що «виглядає дико отримати догану за професійні та неупереджені комунікації».

 

Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що висловлення контрастних поглядів різними членами однієї команди  може нашкодити  взаєморозумінню з міжнародним партнерами, а особливо це актуально на фоні активного діалогу з МВФ.