Розгін Євромайдану в Сумах. ГПУ завершила досудове розслідування проти правоохоронців

8 Лютого 2018, 17:10

Генеральна прокуратура завершила досудове розслідування щодо силового розгону учасників Революції Гідності на початку 2014 року в Сумах. Про це в четвер, 8 лютого, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом незаконного перешкоджання у січні 2014 року організації та проведенню зборів та мітингів в м. Суми шляхом безпідставного притягнення громадян, які приймали в них участь, до кримінальної відповідальності та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", – йдеться у повідомленні.

 

Загалом до кримінальної відповідальності притягнуто дев'ять правоохоронців, включаючи троє з числа колишнього керівництва прокуратури Сумської області та прокуратури Сум.

 

У ГПУ заявили, що керівникам прокуратури області та міста вже оголосили про підозру, зокрема, за фактом порушення ст. 340 (незаконне перешкоджання організації та проведення зборів та мітингів, вчинене службовою особою), ч. 2 ст. 343 (вплив на працівника правоохоронного органу з метою прийняття незаконного рішення, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища), ч. 1 ст. 372 (притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності), ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 371 (організація завідомо незаконного затримання осіб, вчинене в особистих інтересах), ч. 2 ст. 15 і ч. 3 ст. 371 (закінчений замах на незаконне тримання під вартою, вчинене в особистих інтересах) КК України. Крім того, троє прокурорів та слідчих Сумського міськвідділу внутрішніх справ підозрюються в порушенні ч. 1 ст. 372 та ч. 2 ст. 15 (закінчений замах на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) і ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконне затримання, арешт, взяття під варту або незаконний привід, що спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах) КК України.

 

"5 лютого підозрюваним та їх захисникам оголошено про закінчення досудового розслідування та надано матеріали для ознайомлення. Після закінчення виконання цієї процесуальної дії обвинувальний акт буде спрямовано до суду для розгляду по суті", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 26 січня 2014 року в Сумах активісти взяли під повний контроль приміщення ОДА і облради, зводили барикади навколо будівель. У ніч на 27 січня близько трьохсот бійців внутрішніх військ розігнали декілька десятків активістів, які чергували в холі облради. Людей побили. Мітингувальники отримали численні поранення. Активістів силовики заарештували