Ризик перебігання народних депутатів з фракції до фракції та з партії до партії (так зване "тушкування") у майбутній Верховній Раді залишається. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив депутат від партії УДАР Павло Розенко.
"Безумовно, ризик перетікання депутатів з партії в партію, з фракції у фракцію великий. Він пояснюється тим, що вибори до Ради проходять по старій, змішаній мажоритарно-пропорційній системі. Очевидно, що у ВРУ буде близько сотні депутатів, які зайдуть як «незалежні мажоритарники». Це або самовисуванці, або представники політпартій, які не пройдуть за списками до парламенту", – зазначив він.
Читайте також: Чи будуть в новій Раді тушки і кнопокодави (опитування депутатів)
"Імперативний мандат у нас не діє, тому ризик того, що сотня людей коливатиметься залежно від політичної ситуації в країні, є досить великим", – наголосив Розенко.
"Я не вважаю себе сильним прогнозистом, але строк життя цієї Верховної Ради буде не тривалим. Швидше за все, буде прив’язка до політичних подій, певного соціального незадоволення", – переконаний депутат.
Читайте також: Рада VII скликання: 11 бійок, 15 блокувань, "виїзне" засідання і ручне голосування
Він також наголошує на необхідності проведення конституційних змін і подальшого "перезавантаження принаймні Верховної Ради".
"Очевидно, що наступний парламент в плані кнопкодавства буде ще чистішим. І сподіваюся, що майбутні депутати почнуть із запровадження нової системи голосування, "Рада-4" абощо, яка технічно унеможливить голосування за кількох людей. Що ж до прогульників – то тут мають працювати самі політсили і наводити порядок у структурах своєї партії. Оскільки майбутнє скликанння буде недовговічним, то це мало б спонукати депутатів до діяльності. Думаю, в плані дисципліни наступна Рада, так само, буде на вищому рівні", – переконаний Розенко.
Читайте також: Скандальна законотворчість Ради
Як відомо, 20 жовтня відбулося останнє засідання Верховної Ради України VII скликання.
Нагадаємо, в Україні 26 жовтня відбудуться дострокові парламентські вибори. ЦВК утворила 213 окружних виборчих комісій. Загальна чисельність мажоритарних округів – 225, 12 з яких припадають на Крим.