Розенко прокоментував рішення суду Польщі щодо “української” поправки до закону про ІНП

17 Січня 2019, 13:18

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що рішення Конституційного суду Польщі щодо неконституційності "української" поправки до закону про Інститут національної пам'яті закриває одне із принципових питань, яке викликало серйозну напругу в україно-польських відносинах. Про це він заявив у четвер, 17 січня.

 

"Конституційний суд Польщі визнав неконституційними зміни до закону про Інститут національної пам‘яті зокрема щодо застосування в ньому термінів "український націоналізм" та "Східна Малопольща". Таким чином, чітка позиція Президента України та української делегації були підтверджені і юридично", – наголосив Розенко.

 

Водночас він висловив сподівання, що діалог і вирішення всіх проблемних питань між Києвом та Варшавою продовжиться.

 

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі постановив, що положення поправки до Закону про Інститут національної пам'яті у частині, що стосується "злочинів українських націоналістів", є неконституційними. 

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

96