Крім того, повідомляють у Росспоживстандарті, міністерство економічного розвитку і торгівлі України не надало повної інформації про лабораторії для дослідження сирів.
"До Росспоживнагляду не надходила від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повна інформація про діяльність українських лабораторій з проведення досліджень сирів з метою їх поставок на російський ринок. Крім того, українською стороною в особі Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів не виконується домовленість про підготовку та підписання меморандуму про співпрацю з Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини", – йдеться в повідомленні.
Як повідомляють у російському відомстві, в лабораторію Росспоживнагляду надійшли 236 зразків сиру виробництва ПП КФ "Прометей", ТОВ "Гадячсир", ЗАТ "Пирятинський сирзавод", ПАТ "Дубномолоко". Повністю були досліджені 217 зразків. В результаті на 214 з них видані експертні висновки про відповідність санітарно-епідеміологічним правилам і нормам.
Росспоживнагляд також розглянув матеріали ТОВ "Лозівський молочний завод" щодо усунення недоліків, які були виявлені під час перевірки підприємства на відповідність випущеної продукції вимогам закону "Технічний регламент на молоко і молочну продукцію".
"В ході розгляду зазначених матеріалів відзначений формальний підхід до їх підготовки, у тому числі щодо здійснення на підприємстві виробничого контролю та ідентифікації вироблених сирів та сирних продуктів, що не дозволяє прийняти рішення про допуск продукції даного підприємства на російський ринок", – випливає з релізу.
Нагадаємо, у лютому між РФ і Україною виникла так звана "сирна війна", в ході якої Росспоживнагляд заборонив ввезення на територію Росії сирної продукції семи українських молокопереробних підприємств через її невідповідність російським стандартам. У квітні сторони домовилися про врегулювання ситуації, проте на сьогоднішній день тільки 5 з 7 українських підприємств відновили експорт сирів до Росії.