Росспоживнагляд продовжує наполягати, що український сир неякісний

Акценти
24 Січня 2012, 10:56

«При вибірковому дослідженні зразків сирів українського виробництва… встановлено, що всі 14 зразків сирів мають у складі рослинні жири, інформація про наявність яких не позначена на етикетці, що вводить в оману споживача продукції і є порушенням…», – йдеться в повідомленні.

Крім того, в деяких зразках, виявлено невідповідність нормам щодо вмісту жирних кислот та фітостеринів.

«Таким чином, є ознаки порушення права споживачів на надання необхідної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх правильного вибору, закріпленого пунктом 1 статті 10 Закону Російської Федерації від 7 лютого 1992 р. № 2300-1 «Про захист прав споживачів», – зазначила Росспоживнагляд.

Нагадаємо, напередодні міністр сільського господарства Росії Єлєна Скриннік заявила, що не бачить проблеми в українських сирах.

Раніше глава "Росспоживнагляду", головний державний санітарний лікар РФ Гєннадій Оніщєнко заявив, що його відомство, проаналізувавши ситуацію на споживчому ринку в сегменті молочної продукції, дійшло висновку, що «за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що поставляються з України».

Згодом український сир забракувала і Білорусь

Прем'єр-міністр Микола Азаров не бачить підстав для обмеження Росією імпорту української молочної продукції. "Я скуштував сири, ознайомився з технологією (виробництва), і я можу своїм російським партнерам і колегам сказати, що треба ще постаратися, щоб російські заводи виготовляли сири такої якості. Наша продукція – це продукція високої якості, і дотримуються всі стандарти… Жодних до нас претензій бути не може", – сказав Азаров.

У свою чергу Держветфітослужба звернулася до російських колег із проханням надати офіційну інформацію щодо перевірок сирної продукції, імпортованої з України.

90