«Цікавий факт, за ненависть Тараса Шевченка до росіян фашисти дозволяли ставити його портрети поряд портретів Гітлера та зберегли його пам’ятник у Києві. Ще, не хочеться про це говорити, але Шевченко, навіть не дивлячись на те, що російські люди викупили його з кріпацтва, писав не дуже приємні речі про Росію та її жителів – москалів», – йдеться у сюжеті.
Журналісти відзначають, що щороку у березні відбувається багато заходів у рамках вшанування українського поета: концерти, читання, виступи народної самодіяльності. Витрати на всі події важко підрахувати, але, як стверджують журналісти, лише на одні читання Шевченка з бюджету Оренбурга виділили більше 30 тис. рублів (7,8 тис.грн).
«Не свято – а прославлення великого українського поета. В Україні він як Пушкін», – кажуть журналісти, вказуючи, що Алєксандра Пушкіна у місті не вшановують у таких масштабах, як Шевченка.
«Було би зрозуміло, якби на знак російсько-української дружби увіковічнили пам'ять Гоголя в Оренбурзі. Не можна сперечатись з вкладом Миколи Васильовича у російську літературу. Але звідки взялось у нас таке яре поклоніння відвертому русофобу Шевченку, яке ми культивуємо з року в рік, влаштовуючи місячники його імені? Невідомо. Навіщо нашим дітям ці дивні та явно чужі кумири, якщо в нашій багатонаціональній літературі є імена, якими дійсно можна пишатись», – зазначив наприкінці сюжету ведучий новин.
Нагадаємо, вихідними в Україні та світі вшанували 199-річчя Тараса Шевченка.