Російський суд засудив трьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

3 Листопада 2020, 12:21

У вівторок, 3 листопада, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив трьох фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» – Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва. Про це повідомляється на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

 

  • Рустема Емірусеїнова засудили на 17 років з відбуванням перших двох років у в'язниці, решту терміну – в умовах суворого режиму.
  • Арсена Абхаїрова засудили на 13 років з відбуванням перших двох років у в'язниці.
  • Ескендера Абдулганієва засудили на 12 років, також з відбуванням у в'язниці перших двох років.

 

Зазначається, що суд постановив зарахувати час тримання під вартою в термін покарання. 

 

Нагадаємо, ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» – Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.