Російський політик пропонує збудувати АЕС в окупованому Криму

25 Березня 2015, 15:39

Російська влада розглядає пропозицію члена комітету Ради Федерації Віктора Рогоцкого щодо побудови атомної електростанції в Криму. Про це повідомляє видання wnp.pl.

Наразі невідомо, коли буде прийняте рішення щодо АЕС, однак, на думку російських експертів, Криму потрібен один потужний блок або два невеликих.

За попередніми даними, попит регіону щодо пікової потужності наразі складає 1300 МВт (вечір в холодну пору року). Вже існуючі в Криму джерела мають потужність близько 130 МВт, тож необхідні ще щонайменше 1000 МВт.

Як зазначається, плани щодо будівництва АЕС не є новими. В часи СРСР в Криму планували збудувати два енергоблоки із потужністю 1000 МВт кожен. В основному вони повинні були забезпечувати Севастополь, однак розпад імперії та нестача коштів призвели до зупинки будівництва на мисі Казінтоп попри те,  що перший блок був готовий майже на 90 відсотків.

На думку російської сторони, наразі будівництво можна було б почати з нуля.

Нагадаємо, українська та російська компанії підписали річний контракт на експорт електроенергії з РФ до України, також підписали контракт на постачання електроенергії до Криму. 

Контракт набув чинності з 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік поставок об'ємом до 1500 МВт.