На думку Бєлковського, між економічними елітами Росії та України «є фундаментальні суперечності». «Ці суперечності будуть лише поглиблюватися. Навіть донецькі бізнесмени вже не можуть сприйматися як союзники Росії і прихильники Кремля, адже їхні головні економічні інтереси перебувають у сфері суперечностей – там само, де й інтереси їхніх російських колег», – сказав політолог.
«Найближчим часом подолати ці суперечності нереально.
«Все залежить від глибинної філософії російської та української еліт. Суперечності залишатимуться, доки ці еліти з цією філософією залишаються при владі в обох країнах», – зазначив Бєлковський і додав, що «залишається лише чекати, формувати нову філософію і нову еліту».
Російський політолог також пригадав, як у 2006 році український бізнесмен Петро Порошенко потрапив до «чорних списків» МЗС Росії.
«Всі тоді казали, що це – такий собі жест проти помаранчевої влади. Хоча я казав, що це був результат лобізму російського бізнесмена Олега Дерипаски, який був конкурентом Порошенка в автомобільній галузі. Потім це було доведено і сам Порошенко у розмові зі мною це визнав», – наголосив Бєлковський.
За його словами, «все, що відбувається в українсько-російських відносинах, – це так чи інакше сума економічних та бізнес-суперечностей між елітами двох країн».
Як повідомлялось, проявом таких суперечностей останнім часом, стала неможливість української влади, попри оптимістичні заяви, знайти спільну мову з Кремлем, щодо газового питання. Нещодавно президент Віктор Янукович вимушений був визнати, що газові переговори з Росією вповільнилися.
Загострення відносин також відбулося на «сирному фронті». Зокрема, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
10 лютого Росія призупинила виконання домовленостей стосовно вирішення «сирної проблеми», які були досягнуті з міністром агрополітики України Миколою Присяжнюком.
За словами керівника Росспоживнагляду, головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Оніщенка, таке рішення прийнято у зв'язку з заявами щодо «сирного питання», які 9 лютого зробили глава Кабінету Міністрів Микола Азарові глава українського МЗС Костянтин Грищенко.