Британська субмарина класу Astute із ракетами на борту була заблокована в Середземному морі російським військовим флотом під час ракетного удару союзників по Сирії. Про це пише The Sunday Times, посилаючись на джерела у військових колах.
Повідомляється, що британський підводний човен провів кілька днів, намагаючись уникнути виявлення. На нього "полювали" два російських фрегата і літак.
Британській субмарині довелося постійно змінювати своє місце розташування, оскільки її переслідували також і підводні човни класу "Кіло", що напередодні "втекли" з російської бази в сирійському Тартусі.
Західні військово-морські експерти називають їх "чорна діра", оскільки вони досить тихі, і їх важко виявити. Вони оснащені торпедами і протикорабельними ракетами.
Видання пише, що допомогу британській субмарині надавав американський літак Boeing P-8 Poseidon, який відстежував російські кораблі й літаки. Британський підводний човен класу Astute має обмежену військову міць – він може нести на своєму борту не більше 20 крилатих ракет "Томагавк". Для порівняння деякі американські субмарини здатні нести 154 ракети.
Однак, фахівець британського Інституту стратегічних досліджень Нік Чайлдс зазначив, що командирів підводних човнів у Великій Британії навчають випускати одночасно незначну кількість ракет, щоб їх не встиг засікти потенційний противник.
Нагадаємо, у суботу, 14 квітня, США спільно з Великою Британією і Францією почали операцію проти Сирії. Як повідомляла CNN, перша хвиля удару коаліції по Сирії вже завершена. Як заявив глава Об'єднаного комітету начальників штабів Пентагону генерал Джозеф Денфорд, це були точкові атаки.
Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.
МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії. Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.
В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".
Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.
Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.