Російський дисидент: Росія змінила табличку, щоб не просити пробачення за Катинь

11 Квітня 2011, 16:57

«Ні Мєдвєдєв, ні Путін не хотіли просити вибачення за Катинь. Не хотіли, щоб напис, який відверто стверджував, що катинська трагедія була геноцидом польської нації, залишався. Для мене це очевидно», – цитує Буковського Wirtualna Polska.

«Вони ніколи не визнають цього злочину. Так завжди буває в Росії. Пізніше, усім пояснюється, що табличка просто має бути двомовною тощо», – додав він.

Водночас Буковський висловив здивування позицією польської сторони. «Натомість дивує позиція Дональда Туска. І він сам, і його уряд за будь-яку ціну прагнуть налагодити позитивні стосунки з режимом КГБ. Тому, Комаровський не повинен був їхати на зустріч з Мєдвєдєвим», – вважає Буковський.

Як відомо, незважаючи на подібні заклики, президент Польщі Броніслав Коморовський сьогодні взяв участь в урочистих заходах із вшанування пам’яті загиблої під Смоленськом польської делегації разом з президентом Росії Дміртієм Мєдвєдєвим.

Нагадаємо, російська влада в ніч з 8 на 9 квітня без відома Польщі замінила табличку на обеліску жертвам Смоленської авіакатастрофи, яка була встановлена у перші дні після трагедії.

У Варшаві викликало гнів те, що російська влада  замінили текст на меморіальній дошці на місці аварії.