Російську правозахисницю, яка розслідувала загибель солдатів, випустили з СІЗО

20 Жовтня 2014, 16:41

Російську правозахисницю Людмилу Богатєнкову, яка займається розслідуванням загибелі російських військовослужбовців «на навчаннях в Ростовській області», звільнили з СІЗО і призначили їй запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Про це заявив адвокат затриманої Андрій Сабінін, повідомляє "Дождь".

«Її не прийняли в СІЗО П'ятигорська, після чого відправили у Будьонівськ. Дві доби вона ночувала в камері попереднього тримання. І сьогодні слідчий прийняв рішення обрати підписку про невиїзд як запобіжний захід», – сказав Сабінін.

У «Комітеті солдатських матерів» («Матері Прикум`я») міста Будьонівська і Будьонівського району Ставропольського краю повідомили, що Богатєнкова вже вдома.

Як повідомлялось, 17 жовтня в Комітеті солдатських матерів м Будьоннівська і Будьоннівського р-ну "Матері Прікум’я" пройшов обшук. Одночасно керівникові організації Людмілі Богатенковой було пред'явлено звинувачення за ст. 159 КК РФ (шахрайство). 73-річна правозахисниця була затримана і поміщена в СІЗО. 

Людміла Богатєнкова – інвалід другої групи і їй необхідні щоденні вакцинації інсуліну. Раніше Герасимова повідомляла, що протягом дня в СІЗО неодноразово викликали "швидку". Перед тим, як етапувати Богатєнкову в СІЗО П'ятигорська, їй дозволили заїхати додому, щоб забрати особисті речі, а також необхідні ліки.

За словами глави саратовського відділення "Комітету солдатських матерів" Лідії Свірідової, Богатєнкову звинувачують у шахрайстві на суму 500 тисяч рублів. Свідірова також припустила, що поліцейські шукали в приміщенні "Матерів Прікум'я" оприлюднений Богатенковою список із 400 поранених і вбитих російських військових.

"Справа в тому, що, коли Людмила оприлюднила знамениті списки про 400 загиблих і поранених нібито на навчаннях в Ростові російських військовослужбовців, на питання журналістів -" Звідки вам ці списки стали відомі? "- Сказала: "А мені їх підкинули в офіс".

У серпні Богатєнкова передала в РПЛ відомості про загибель дев'яти військовослужбовців, що проходили службу за контрактом у 18 мотострілкової бригади (в / ч 27777). Члени Ради направили до Головного військового слідчого управління Слідчого комітету інтернет-звернення з проханням порушити кримінальну справу. Відповідь так і не отримали.