Російського шпигуна засудили в Чернігові на дев’ять років

22 Квітня 2015, 15:53

22 квітня  Деснянський районний суд Чернігова засудив російського шпигуна на 9 років позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

«Прокуратурою Чернігівської області в суді доведено вину особи у збиранні з метою передачі представникам іноземної держави відомостей, що становлять державну таємницю, а також у зберіганні та придбанні бойових припасів та вибухових речовин без передбаченого законом дозволу», – йдеться у повідомленні.

Громадянина РФ, який мешкав у  Чернігові, викрито в 2014 році при спробі заволодіти таємними документами.

«Як встановлено досудовим розслідуванням і підтверджено в суді, на території Чернігівської області він як особисто, так і шляхом залучення до негласного співробітництва інших осіб, здійснював збір розвідувальної інформації у сфері розробки технологій виготовлення військової зброї, товарів військового призначення, а також компрометуючої інформації стосовно співробітників правоохоронних органів та органів державної влади з метою її подальшого використання на шкоду інтересам України», – інформує прес-центр прокуратури.

Зазначається, що після затримання в підозрюваного були вилучені карабін з оптичним прицілом, патрони для вогнепальної зброї та тротилова шашка, які він зберігав без передбаченого законом дозволу.

Як зазначалося, у березні Бельгія та Швеція виявили мережу російських шпигунів.

Нагадаємо, раніше німецька контррозвідка заявила, що в Європі активізувались російські шпигуни.

Крім того, повідомлялося, що для налагодження ефективної протидії загрозі з боку РФ британська розвідка почалавербувати російськомовних агентів.