Російського блогера направлять до психіатричної лікарні за порівняння РПЦ з «Єдіной Россієй»

12 Травня 2012, 17:14

Голову республіканського відділення Молодіжної правозахисної групи Максіма Єфімова притягають до відповідальності за публікацію 31 грудня минулого року матеріалу під назвою "Карелія втомилася від попів.

У публікації Єфімов, зокрема, порівняв РПЦ з "Єдиною Росією". "У столиці Карелії спостерігається зростання антицерковних настроїв. Нічого дивного в цьому немає. Мисляча частина суспільства розуміє, що церква – це теж партія влади. РПЦ так само, як і ЕР дурить народ казками про те, як добре ми живемо, при цьому гребе під себе гроші ", – написав Єфімов. Далі він звинувачує РПЦ в інших "гріхах", використовуючи досить міцні вирази на кшталт "православне кодло".

Кримінальну справу проти Єфімова порушили 7 березня за "розпалення ненависті або ворожнечі, а також приниження гідності групи осіб за ознаками ставлення до релігії" (ч. 1 ст. 282 КК РФ). Тепер лідчі попросили Петрозаводськ міський суд перевірити в стаціонарі психічний стан підсудного.

Слідчий виступив з таким клопотанням на підставі висновку судово-психіатричної експертної комісії, яка постановила: "Для уточнення актуального стану і ступеня вираженості особистісних девіацій Єфімов потребує призначення та проведення стаціонарної судової психолого-психіатричної експертизи з наданням комісії додаткових відомостей у вигляді характеристик з місця роботи та навчання – в тому числі аспірантури, допитів рідних і друзів про особливості характеру і поведінки под'експертного ", – розповіли в" Агорі ".

Сам Єфімов стверджує, що слідство не змогло представити об'єктивних доказів, що у автора матеріалу був умисел і мета порушити ненависть або ворожнечу, а також принизити гідність групи осіб за ознаками ставлення до релігії, підкреслюють в асоціації. Єфімов також упевнений, що слідчий не представив доказів того, що зазначений текст містить висловлювання, що обгрунтовують або стверджують необхідність геноциду, масових репресій, депортацій, вчинення інших протиправних дій, в тому числі застосування насильства щодо прихильників тієї або іншої релігії, повідомляють правозахисники.

На думку захисту Єфімова, суд не врахував і ту обставину, що в слідчі органи зі скаргою на цей матеріал не звернувся жоден священнослужитель, ні єпархія, відзначають в "Агорі".

Як повідомлялось, юристи російської правозахисної Асоціації «Агора» 2011 року зафіксували 500 фактів обмеження свободи інтернету в РФ. Зокрема, в Росії скоєно 11 нападів на блогерів і журналістів, 173 фактів адміністративного тиску і 38 кримінальних переслідувань.

В цілому, за даними правозахисників, тиск на користувачів інтернету в Росії «продовжує посилюватися практично в усіх напрямках».