Російській делегації в Радбезі ООН нагадали, що злочини РФ в Україні не мають терміну давності

6 Грудня 2017, 23:13

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко нагадав російській делегації в Раді Безпеки ООН про неминучість покарання за злочини проти України, за аналогією з рішеннями Міжнародного суду в Гаазі щодо Югославії. Про це він заявив під час засідання Радбезу, присвяченого роботі міжнародних трибуналів щодо колишньої Югославії та Руанди, коментуючи заяву представника Росії про нібито внутрішній характер конфлікту в Україні.

«Реакція Росії на виступ делегації України вказує на те, що вона (російська сторона – ред.) сподівається уникнути лави підсудних у Гаазі. Однак ми хотіли б нагадати Російській Федерації, що її злочини в Україні не мають терміну давності», – сказав Єльченко.

Читайте також: У Гаазі опублікували результати розслідування щодо Майдану, захоплення Росією Криму та частини Донбасу

Дипломат повідомив, що йому «не хотілося б знову повторювати вже і так відому позицію з приводу злочинів агресора, якими зараз займаються міжнародні суди».

«Найбільш чесним і відповідальним шляхом виходу з ситуації, яку створила Росія, є припинення агресії, надання відповідних запевнень і гарантій, що вона не повториться, а також повна компенсація за всю завдану шкоду», – наголосив дипломат.

Крім того, раніше на цьому засіданні український постпред заявив, що досвід міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії дає надію на те, що військові злочини, злочини проти людяності й інші великі порушення прав людини, скоєні Росією проти України, не залишаться без покарання і правосуддя переможе.

Читайте також: З'явилася інфографіка аргументів України проти Росії в Гаазькому суді