Російські ЗМІ вже вигадали “погроми” в Києві

9 Грудня 2013, 10:14

Зокрема, один із найцитованіших інтернет-телекалів Росії Life News, що спеціалізується зазвичай на світській хроніці, криміналі та скандалах, дав сюжет про нібито пограбування маніфестантами двох магазинів у центрі української столиці.

«Бунтівний натовп із двохсот молодиків розгромив магазин оптики в центрі Києва, в будівлі якого раніше розташовувався музей Тараса Шевченка», – йдеться в письмовому тексті сюжету.

Також у тексті сказано: «Скинувши з семиметрового постаменту на Бесарабській площі пам’ятник Владіміру Лєніну, мітингуючі українці пішли далі й улаштували погром в одному з продуктових магазинів Києва».

Водночас на відео видно кількох молодиків у масках, котрі трощать будівельні ліси довкола колишньої книгарні «Сяйво», де також знаходиться тимчасово зачинений магазин «Оптика».

Жодних кадрів руйнування будинку чи розгрому будь-якого магазину на відео немає.

Попри те ведуча в студії неодноразово повторює словосполучення «погром магазину».

Нагадаємо, російський телеканал «Росія 1» у програмі «Вєсті нєдели» з Дмітрієм Кісєльовим показав сюжет про останні події в Україні, в якому сутички під Адміністрацією президента передувала розгону Євромайдану, що суперечить хронології подій.