Російські ЗМІ вдруге за рік поширили фейк про вимоги України до Монголії через хана Батия

2 Березня 2016, 12:52

Низка видань, фінансованих та контрольованих Кремлем, поширили новину про те, що Верховна Рада нібито звернулася до парламенту Монголії з вимогою компенсувати знищення Києва військами хана Батия у 1240 році та здійснений геноцид народу України. Новину опублікували, зокрема, РИА Новости,Вести.руРидус«Русская весна»«Утро.ру»Regnum та інші. Наразі новину вже видалено на низці цих видань.

Повідомляється, що раніше у травні 2015 року російські ЗМІ вже публікували аналогічну новину, яка є безпідставною. Зокрема, на телеканалі "Звезда" інформацію тоді назвали "жартом".

Приводом до нових публікацій стало інтерв'ю прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрая Лхагвасурена в ефірі «Вести.ФМ» 29 лютого, яке опубліковано під заголовком «Україна вимагає від Монголії грошей за геноцид у часи хана Батия». В інтерв'ю Лхагвасурен нібито підтвердив факт звернення українського парламенту до монгольського у травні 2015 року. У свою чергу, дипломат заявив виданню «Дождь», яке побачило фейк, що під час ефіру тільки переказав зміст «інтернет-сенсації», а в посольстві нічого не знають про існування такого листа.

Читайте також: Російські ЗМІ як дзеркало агресії

В ефірі «Вести.ФМ» ведучий Пьотр Фьодоров попросив дипломата розповісти «ту історію», яку, за його власними словами, «сприйняв за анекдот», і яка «насправді не анекдот».

«І про це на російських сайтах, монгольських сайтах всі написали», – зазначив дипломат. Він також переповів зміст іншої новини про те, як глава Хуралу Зандаахуугійн Енхболд відповів на питання журналістів про існування такого листа.

Читайте також: Свіжий фейк від бойовиків. Бійців АТО викрили у використанні зброї з гри Battlefield-3

«І потім кореспондент наш запитав у нашого голови Великого державного хуралу: лист був насправді? І наш голова Великого державного хуралу відповів, що, взагалі, в історії Середніх віків була Київська Русь, української держави тоді не було. І якщо Верховна рада напише все імена українських громадян, які потрапили під геноцид, їхні сім'ї, ми будемо готові платити», – сказав в ефірі дипломат.

З цих слів ведучий програми зробив висновок, що лист від Ради дійсно існує: «Я думав, що це жарт. Я в Інтернеті писав: не може бути. А виявилося – правда », – підсумував Фьодоров.

Представник Посольства Монголії пізніше у коментарі визнав, що нічого не знає про існування листа. «Ніхто не бачив цього листа… Я прочитав, те й говорив там», – заявив дипломат, та додав, що давав інтерв'ю не як представник посольства, а як приватна особа.