Російські ЗМІ повідомили, що “лист від Порошенка” до Савченко написали пранкери

10 Березня 2016, 16:43

Російські ЗМІ поширили інформацію щодо того, кому належить авторство фейкового листа до Надії Савченко.

Так, пранкер Владімір Кузнєцов, більш відомий як Вован, заявив у коментарі радіостанції "Говорит Москва", що лист нібито від президента України Петра Порошенко написав він. За словами Кузнєцова, написати лист було вирішено після того, як Савченко оголосила сухе голодування, щоб "спробувати зробити так, щоб вона вже заспокоїлася".

"Ми вирішили написати лист нібито від Порошенка і зв'язалися з адвокатом Савченко Фейгіним. Від імені адміністрації Порошенка поспілкувалися з ним, він запевнив, що готовий передати будь-яке послання від президента. Ми перекинули йому матеріали з проханням припинити голодування, обіцянкою дати Савченко пост міністра. Також ми рекомендували Надії зізнатися у злочині, і Фейгін пообіцяв попрацювати над цим, що Надія почує це прохання і визнає провину", – сказав Кузнєцов.

За його словами, після цього Фейгіну зателефонував справжній прес-секретар і висловив своє обурення.

У свою чергу інший російський пранкер Алєксєй Столяров, відомий під псевдонімом Лексус, в коментарі "Новій газеті" розповів, що саме він підробив лист, відправлений Савченко нібито від Порошенка.

"Ми оформили нашу розмову як розмову влади України з адвокатами. Сказали, що йому прийде лист (від президента для Савченко – ред.). А сам лист відправили електронною поштою", – заявив пранкер За його словами, сам лист насправді був "звичайним папірцем", і пранкери навіть не намагалися підробити його під офіційний документ.

"Ми хотіли зробити жест, щоб справжній Порошенко звернув на це увагу і, можливо, допоміг Савченко, щоб вона не голодувала. А то ми зробили висновок, що владі на неї наплювати", – додав Столяров.

Нагадаємо, 10 березня Савченко припинила сухе голодування, відреагувавши на прохання Порошенка.

Адвокат льотчиці також виклав лист (машинопис) нібито Порошенка російською та українською мовами. У ньому, зокрема, говорилося: "Нам потрібна здорова Надія Савченко, герой України, народний депутат, символ нашої свободи, який незабаром виявився б удома, який зміг би дати приклад іншим. Я думаю, що всім цим перерахованим вище Ваша діяльність не обмежиться, і хотів би бачити Вас в нашому оновленому уряді". У ньому також підкреслювалося, що вже проведені переговори з багатьма лідерами цивілізованого світу, і "найближчим часом питання буде вирішене на користь правди".

Згодом стало відомо, що лист від Порошенка виявився фейковим.