Російські ЗМІ повідомили, коли може відбутись обмін полоненими

13 Грудня 2017, 09:50

Обмін полоненими між Києвом і бойовиками "Л/ДНР" має відбутися до 25 грудня. Про це пише російське видання "Известия", посилаючись на два джерела у мінській контактній групі.

У виданні також зазначили, що цю інформацію підтвердили і два співрозмовники в російських дипломатичних колах.

Так, за даними "Известий" остаточні списки буде затверджено 20 грудня – того дня відбудеться останнє у 2017 році засідання контактної групи в Мінську.

Йдеться про 74 осіб, затриманих українською владою, та 306 полонених на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Наразі залишається невідомою доля близько 30 ув'язнених, які, за даними української сторони, не хочуть повертатися в Донецьк і Луганськ.

"До цих людей, у бажанні яких залишитися в Україні сумніваються на Донбасі, українська сторона пропонує відправити незалежних експертів, щоб ті підтвердили їхні наміри. Це правильний і розумний хід", – розповів один зі співрозмовників "Известий".

Також, за словами співрозмовників видання, Київ серйозно налаштований вирішити питання обміну полоненими до зазначеної дати.

Як повідомлялось, частина осіб, які були включених терористами до списків для обміну на українських заручників, заявили про категоричну відмову повертатися на окуповані території

Нагадаємо, 29 листопада під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості щодо обміну заручниками до новорічних свят. Однак сторони не назвали конкретної дати обміну.

Раніше в СБУ заявили, що Україна на законних підставах готова обміняти 306 полонених бойовиків на 74 українських полонених на Донбасі.

Також зазначимо, що 16 листопада Геращенко повідомила, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у Російській Федерації збільшилась кількість українських полонених.

7 грудня глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з главою МЗС РФ Сєргєєм Лавровим питання обміну заручниками.