Так, після стотисячної акції протесту на підтримку євроінтеграції 24 листопада російські ЗМІ повідомили, що на Європейській площі у Києві зібралося «кілька тисяч людей». Державний телеканал РФ «Россия-1» 25 листопада у вечірньому випуску новин показкав сюжет під назвою «Євромайдан 2013 – технологія європровокацій». У матеріалі йшлося про те, що бійці «Беркута» страждають від нападів демонстрантів і застосовують силу виключно в цілях самооборони після провокацій з боку прихильників «жорсткої євроінтеграції».
Журналісти телеканалу стверджували, що опозиціонерів навчають готувати провокації на спеціальних курсах у посольстві США в Україні. Там українців нібито вчать організовувати заворушення, протистояти міліції та вербувати нових прихильників через соціальні мережі.
На підтвердження цьому журналісти взяли коментар в одного з демонстрантів, який на камеру зізнався, що в мітингу бере участь тільки через матеріальну винагороду.
Як виявилося згодом, телеканал вирізав шматок сюжету з новин телеканалу «24», в якому йшлося про альтернативний мітинг, організований Партією регіонів на Михайлівській площі. Згодом цю інформацію підтвердив і редактор телеканалу Іван Пінчук, який представив повний відеозапис.
1 грудня, після другої масової акції протесту, яка за різними оцінками зібрала від 500 до 800 тисяч людей, російській «Перший канал» показав сюжет, в якому розповідав про те, як маніфестанти у центрі Києва били бійців спецпідрозділу «Беркут» і захоплювали державні установи.
"Бажаючі стати європейцями б'ють міліціонерів, захоплюють держустанови і оголошують загальний страйк. Єврокомісари з трибун Майдану закликають до непокори владі, що відмовилася підписати Угоду з Євросоюзом. Влада переконує присутніх поводитися в рамках закону, але бажаючі терміново стати європейцями почути ці заклики не готові, як і пояснення, чому Київ не підписав кабальний для України договір з Європою", – зазначали журналісти «Першого каналу».
Крім того в сюжеті дано невтішну оцінку діям європейських чиновників, які підтримали мітингувальників, назвавши це "грубим втручанням у внутрішні справи сусідньої країни".
9 грудня, після вже третього масового мітингу у центрі Києва російський телеканал «Россия-1» переконував своїх глядачів у тому, що протест у Києві вщухає.
"Лідери опозиції закликали своїх прихильників, в тому числі із західних регіонів країни, зібратися на Майдані Незалежності. Правда, замість обіцяного мільйона демонстрантів зараз на Майдані лише кілька сотень людей. Протестний накал, судячи з усього, сходить нанівець", – розповідала журналістка. Між тим в цей час на Майдані Незалежності стояли більше ста тисяч людей.
Згодом у програмі «Вєсті нєдели» з Дмітрієм Кісєльовим продемонстрували сюжет про останні події в Україні із підтасовкою фактів. А саме – порушенням хронології подій: сутички під Адміністрацією президента на вулиці Банковій (1 грудня) у сюжеті демонструвалися перед розгоном Євромайдану (ніч на 30 листопада).
«Спочатку міліцію жорстко провокували, калічили і душили газом (відеоряд сутичок біля АП), а потім лідери протестів закликали на Майдан бідних студентів і цинічно залишили їх там без будь-якого захисту, як жертву передбаченою політтехнологією (кадри з розгону Євромайдану 30 листопада). За сценарієм потрібна кров», – розповів Кісєльов.
«Добре зрежисовано, а якщо так, насмілюся припустити, що на світових екранах – спільна постановка з Заходом. У кіно це зветься копродукція….Не важливо, що сталося, важливо, як показати. Ну і ось показують кров на Майдані без передісторії, а потім самі ж на цю картинку і посилаються», – додав Кисельов.
Також в ніч з 8 на 9 листопада один із найцитованіших інтернет-телекалів Росії Life News, що спеціалізується зазвичай на світській хроніці, криміналі та скандалах, дав сюжет про нібито пограбування маніфестантами двох магазинів у центрі Києва.
«Бунтівний натовп із двохсот молодиків розгромив магазин оптики в центрі Києва, в будівлі якого раніше розташовувався музей Тараса Шевченка», – йдеться в письмовому тексті сюжету.
Також у тексті сказано: «Скинувши з семиметрового постаменту на Бесарабській площі пам’ятник Владіміру Лєніну, мітингуючі українці пішли далі й улаштували погром в одному з продуктових магазинів Києва».
Водночас на відео видно кількох молодиків у масках, котрі трощать будівельні ліси довкола колишньої книгарні «Сяйво», де також знаходиться тимчасово зачинений магазин «Оптика».
Жодних кадрів руйнування будинку чи розгрому будь-якого магазину на відео немає.
Попри те ведуча в студії неодноразово повторює словосполучення «погром магазину».
Окремо відзначився телеканал НТВ, який до подій у Києві підготував спеціальний фільм під назвою «Технологія Майдану».
Впродовж 20 хвилин журналісти, які готували матеріал, переконували глядачів у тому, що протестувальників на Майдані Незалежності збирали спеціально навчені люди, які проходили підготовку під час семінарів TechCamp в Україні. В якості експерта, який коментував дану інформацію, виступив регіонал Олег Царьов, відомий своїми різкими виступами щодо євроінтеграції України.
Крім того, журналісти НТВ стверджувади, що під час заворушень біля Адміністрації президента на Банковій 1 грудня бульдозер підігнали саме опозиціонери. Крім того, як випливає із фільму, впродовж двох годин «Беркут» провокували на сутички, після чого він розігнав молодиків у масках, побивши мирних протестувальників. Тактовно російські журналісти оминули повідомлення про побиття кількох десятків власних колег силовиками.
У цьому ж фільмі президент Центру системного аналізу і прогнозування Ростислав Іщенко запевняв, що США та Євросоюз готові підтримати будь-які народні виступи, оскільки хочуть встановити контроль над українською економікою. Втім, варто зауважити, що даний експерт помічений у співпраці з організацією «Украинский Выбор» Віктора Медведчука, яка активно виступає за інтеграцію України до Митного Союзу.