Заява члена данського журі конкурсу Євробачення-2016 Хільди Хейк про те, що вона неправильно нарахувала бали Україні взагалі ніяк не вплинула на підсумковий результат конкурсу. Про це свідчить таблиця з результатами на офіційному сайті конкурсу.
Низка російських ЗМІ взагалі подали фейкову новину, де написали, що Україна повинна була отримати 0 балів.
«Данське журі на «Євробаченні 2016» переплутало систему оцінки номерів учасників і замість нуля дало Україні 12 балів, хоча цей вищий бал призначався Австралії», – йдеться у першому абзаці новини кремлівського інформаційного агентства «ИТАР-ТАСС».
Це неправда, оскільки навіть у випадку взяття до уваги заяви члена данського журі про помилку, йдеться не про все журі, а про одного з п’яти членів, і Україна отримала б 10 чи менше, але не 0.
Про фейк написав у своєму блозі російський журналіст Андрєй Малигін.
Він указав кілька цитат, із якими подали матеріал в Росії: «РЕН-ТВ додає нову фарбочку: «Як розповіла Хільда, пісня Джамали, на думку данського журі, була визнана найгіршою».
Малигін у чотирьох пунктах пояснив, чому подача новини у російських ЗМІ – фейк.
«1. НТВ називає сайт Eurovisionworld, на якому з'явилася новина, «офіційним порталом музичного конкурсу». Брехня. На офіційному порталі про цей випадок немає ні слова. Eurovisionworld.com – це один із фанатських сайтів, зареєстрований в Данії. Це не сайт Євробачення. Його власники – чотири молодих людини, відомі тільки по іменах: Андреас, Нільс, Харун і Расмус. Вони ж і автори, і адміністратори. Як не дивно, Eurovisionworld має свою сторінку в російському «Вконтакте».
2. Хільда Хейк не була головою журі, як повідомляють ТАСС і НТВ. Головою журі була Кайа Брюель.
3. Хільда Хейка – лише один з п'яти членів журі, і через два дні після закриття фестивалю вона раптом вирішила повідомити, що переплутала кнопки, і що вона дуже засмучена: «Я думаю, що не треба було домішувати політику при визначенні Гран-прі. наш фестиваль має бути розважальним, затишним і святковим».
4. Кожен із членів національного журі Данії був перед голосуванням протягом півгодини проінструктований аудитором з міжнародної компанії Deloitte. Після закінчення Голосування вони всі у присутності підписали протокол аудиторів зі своїми оцінками, так що і сама Хільда, й інші члени журі, й аудитори прекрасно бачили, що Україні йдуть 12 балів», – написав він.
Як повідомлялося, Джамала перемогла на пісенному конкурсі Євробачення-2016 із композицією "1944" про депортацію кримських татар. 16 травня президент України Петро Порошенко присвоїв співачці Джамалі звання народної артистки України.
Дивіться також інфографіку: як країни голосували за Джамалу