Російські спецслужби намагалися завербувати українця для шпигунства за військовими

7 Жовтня 2020, 14:37

Спецслужби Росії намагалися завербувати жителя одного з прикордонних районів Чернігівської області, який повинен був збирати і передавати в РФ інформацію про українські військові частини, які межують з Росією. Про це у середу, 7 жовтня, повідомили в Службі безпеки України.

 

Так, громадянина України затримали російські правоохоронці під час того, як той виїжджав на територію РФ по особистих справах. Йому інкримінували порушення трудового законодавства і умови перебування на території РФ. В обмін просили займатися шпигунством.

 

"За завданням російських кураторів, українець повинен був збирати інформацію про військові частини та військовослужбовців, що проходять службу в районах, що межують з РФ. Їх також цікавила інформація стосовно співробітників українських правоохоронних органів, громадян, що систематично їздять в Росію на заробітки", – повідомили в СБУ.

 

Після повернення додому чоловік добровільно звернувся в СБУ і дав показання про обставини його вербування і поставлених завдань.

 

Нагадаємо, Служба безпеки затримала у Києві агента незаконних збройних формувань, який передавав розвідувальну інформацію представникам так званої "МДБ ЛНР".