Російські реактивні системи 2Б26 вперше потрапили у звіт ОБСЄ на Донбасі

15 Грудня 2020, 16:02

Російська реактивна система залпового вогню 2Б26 «Град» калібру 122 мм на базі шасі КамАЗ-5350, яка стоїть на озброєнні виключно Збройних сил Російської Федерації з 2012 року, вперше потрапила у офіційний звіт СММ ОБСЄ на Донбасі. Про це 15 грудня повідомляє InformNapalm.

 

 

У щоденному звіті №297/2020 від 14 грудня 2020 року вказується, що РСЗВ  2Б26 «Град» був помічений з міні-БПЛА спостережної місії 8 грудня 2020 біля населеного пункту Тернове, що поблизу Донецька. Зазначається, що цей тип озброєння розміщений з порушенням лінії відведення.

Зазначають, що розпізнати та виявити цю систему неподалік селища Тернове спостерігачам ОБСЄ, вірогідно, допомогло OSINT-дослідження міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm про фіксацію російських РСЗВ 2Б26 «Град». Дослідження переклали 12 мовами. У публікації InformNapalm також вказали, що ці російські РСЗВ помічали ще в лютому 2016 році у Донецькій області. Нове місце їх виявлення міні-БПЛА також зафіксоване неподалік цього району.

 

 "Звіти СММ ОБСЄ підтверджують на офіційному рівні дані про наявність цих типів озброєння та техніки на сході України. Ці типи модернізованої зброї могли потрапити на український Донбас виключно з території Російської Федерації. Вони розміщуються із порушеннями домовленостей про лінії відведення важкого озброєння, що сигналізує про віроломні плани РФ і надалі вести агресивну гібридну війну проти України", – пишуть у InformNapalm.