На борту катера перебувало приблизно 200 кг риби. У відомстві уточнили, що катер з громадянами України затриманий російськими прикордонниками біля села Кучугури (РФ) учора, 24 грудня, під час проведення спільних з українськими прикордонниками «оперативно-профілактичних заходів по підтриманню сприятливого режиму плавання, недопущення браконьєрської діяльності і охорони морських біоресурсів в Азово-Керченському регіоні».
«Троє жителів міста Керч, які вийшли на малому плавзасобі (катер «Орлан-2» типу Амбасадор) в Азовське море для вилову морепродуктів, незаконно перетнули розмежувальну лінію та були затримані прикордонниками суміжної сторони», – йдеться в повідомленні.
За даними Держприкордонслужби, «під час затримання громадяни України проігнорували сигнали щодо зупинки і попереджувальні постріли та зупинилися лише після одиночного пострілу в двигун катера».
Самі рибалки під час затримання не постраждали, запевнили у прикордонному відомстві.
«Під час попереднього огляду на борту було приблизно 200 кг риби та знаряддя лову, навігаційний пристрій «Гармін». Порушники були затримані для складання процесуальних документів та прийняття правового рішення», – зазначається в повідомленні.
Суміжна сторона відразу після виявлення правопорушення та затримання громадян України проінформувала Держприкордонслужбу України, додали у Відділі з питань взаємодії зі ЗМІ.
25 грудня затримані громадяни були передані українській стороні. Представниками Держприкордонслужби України стосовно затриманих були складені протоколи адмінпровадження, йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного – Олександра Федоровича – вдалося врятувати. Вцілілий у зіткненні рибалка переконує, що російські прикордонникинавмисно йшли на таран їхнього човна. Російська ж сторона переконує, що українці спровокували зіткнення.
7 серпня росiйськi правоохоронцi висунули обвинувачення Федоровичу за ч. 3 ст. 256 КК Росiї (незаконний видобуток водних бiологiчних ресурсiв).
А 6 листопада стало відомо, що російська сторона звільнила Федоровича під підписку про невиїзд. Згодом у ГПУ розповіли, що напередодні їх російські колеги повідомили про задоволення запиту щодо повернення Федоровича в Україну.