З початку цього тижня мітинги представників малого бізнесу відбулися в кількох десятках російських міст.
Російські підприємці вважають, що підвищення з січня нинішнього року ставок страхових внесків з 26% до 34% – це непосильний тягар.
За словами керівника некомерційного партнерства «Бізнес-солідарність» Яни Яковлєвої, влада довела підприємців до вуличного протесту, оскільки, іншого варіанту домогтися зниження 34% ставки у них немає.
«Вимога підвищення страхових внесків дуже дивне і неправильне, як ніби у бюджету немає інших джерел фінансування. Врешті-решт, потрібно перестати красти трильйонами, а не збирати крихти, не витрушувати копійки з малого бізнесу. Люди абсолютно зневірилися, вони запитують – ви що, хочете нас знищити? – І з цими гаслами виходять на вулиці», – пояснила Яковлєва.
За її словами, якщо президент РФ Дмитро Медведєв наполягає на виконанні доручення повернути діючі до початку 2011 року ставки страхових внесків для підприємців, то уряд в особі Володимира Путіна дотримується іншої точки зору.
«У нас добре розвивається корупційний бізнес, тобто, бізнес тих, хто прибудований до чиновників – дітей чиновників, дружин, племінників. Їх, звичайно ж, не цікавлять ніякі 34%, тому що вони не платять податків в принципі. А реальних підприємців, які виживають кожен день, як раз нагинають. Виходить з корупціонерами боротьби немає ніякої, а є боротьба з реальними підприємцями, з тими, хто платить податки і звітує. З цього можна зробити тільки один висновок: наша держава поважає тільки тих, хто приєднаний до загального руху корупції», – розповіла Яковлєва.
Публічне невдоволення рішенням уряду організатори Всеросійської акції за зниження ставок страхових платежів для підприємців продемонстрували спочатку в російських регіонах. 23 травня там пройшли акції протесту, а 25 травня о 12 годині в Москві на набережній Тараса Шевченка відбудеться мітинг-пікет.
Організатори акції протесту підприємців заявляють, що на цей захід до столиці спеціально приїдуть до 3 тисяч чоловік з більш, ніж 30 російських регіонів.
Як повідомлялось, в Україні підприємці також незадоволені фіскальною політикою уряду Миколи Азарова.
Згідно зі статистикою Державної податкової служби, у січні – березні 2011 року, після ухвалення Податкового кодексу, кількість створених фізичних осіб- підприємців в Україні зменшилася на 30% у порівнянні з січнем – березнем минулого року.
Закрити бізнес вирішили на 36% більше фізосіб, ніж за аналогічний період 2010 року.
Нагадаємо, Податковий кодекс України, за винятком низки норм, набув чинності з 1 січня 2011 року. Його прийняття супроводжувалося масовими протестами.