“Російські партнери” допоможуть уряду збільшити держборг на $750 млн

9 Вересня 2013, 12:59

Під час засідання уряду міністр фінансів Юрій Колобов «з голосу » вніс пропозицію знизити обумовлений раніше урядом розмір комісії за залучення позики – з 3,02 % до 0,5 %. Як пояснив Колобов, такого значного зниження комісійних вдалося досягти завдяки «вкрай важким переговорів з російськими партнерами». Замість $22,65 млн за обслуговування позики Мінфін заплатить лише $3,75 млн. Кабмін пропозицію підтримав .

Це означає, що кредит на $ 50 млн Україні надасть Росросійською стороною.

«Якби мова йшла про залучення коштів через євробонди, їхнім розміщенням займалися б чотири лід-менеджери Мінфіну – Credit Suisse, Morgan Stanley, ВТБ і «Сбербанк России» , – пояснив ситуацію один з інвестбанкірів на умовах анонімності. За його словами, переговори Мінфіну виключно з російськими банками свідчать про те, що йдеться не про євробонди, а про прямий кредит.

«Причому російські інвестбанки не виступатимуть посередниками для залучення позики іншої держави. Вони самі надають фінансування», – уточнив співрозмовник видання, і додав: кредит нададуть два російські банки, один з яких – «Сбєрбанк Росии».

Представник Мінфіну, знайомий з перебігом переговорів, не підтвердив, але і не спростував тезу, що кредит залучатимуть у російських банків. За даними видання, протягом 45 днів до і після цієї операції її учасники не мають права її коментувати.

Інші умови залучення – прибутковість, сума і термін позики – залишаться без змін . «Йдеться про дворічний позику на суму $750 млн за ставкою 6,5% річних. Але за рахунок зниження розміру комісії ефективна ставка дохідності позики також зменшилася. При комісійних у 3,02 % вона становила 8,43 %, при 0,5 % – буде 6,96%» , – пояснив аналітик з боргових ринків ІК «Інвестиційний Капітал Україна »Тарас Котович .

За його словами, це – значно нижче ринкових рівнів.

«Котирування суверенних єврооблігацій України з погашенням через два роки 5 вересня досягало 9,86% – 10,10% ( для 4 -, 8 – і 10-річних паперів) – пояснив аналітик.

Як повідомлялось, постановою від 21 серпня уряд вирішив здійснити державне зовнішнє запозичення в 2013 році на суму до $750 млн на строк до двох років.

Нагадаємо. у липні прямий зовнішній борг України становив $26,018 млрд.

У 2013 році Україна має виплатити за зовнішніми боргами $9 млрд.