5–6 травня Міський суд Москви виніс вирок убивцям адвоката Станіслава Маркєлова та журналістки Анастасії Бабурової. Співзасновник націоналістичної організації «Русскій образ» та син полковника запасу Служби зовнішньої розвідки Росії Нікіта Тіхонов за подвійне вбивство отримав довічне покарання. Його громадянській дружині Євгенії Хасіс за співучасть у вбивстві присудили 18 років життя за ґратами. Обидва підсудні – палкі шанувальники ідеї поновлення величі «Третього Риму».
Нікіта Тіхонов і Євгенія Хасіс – практично автономна бойова група, яка займалася індивідуальним терором. В Москві вона така була не єдина – після арешту Тіхонова і Хасіс відбувається низка убивств, деталі яких звинувачувані обговорювали між собою. Виконавці цих інших злочинів поки що гуляють на волі. А водночас один із товаришів Тіхонова розповідає про те, що їхня легальна організація-прикриття мала куратора з Адміністрації президента РФ, який знав, що Тіхонов має доступ до зброї і навіть збирався залучати Тіхонова до вибивання грошей з боржників, але арешт став на заваді. Зрозуміло, що тепер «куратори нацистів» докладають усіх зусиль, щоби їхня діяльність не набула розголосу.
Наведені обставини дають можливість припустити, що під час гри в «керований націоналізм» кремлівські чиновники свідомо закурили очі на створення мережі автономних бойових груп і навіть намагалися використати їх у своїх інтересах. Постає запитання – до яких меж і яких інтересів вони готові були їх використати? Чи може вже почали це робити?
Після революцій у Північній Африці, на тлі суттєвого погіршання ситуації в Росії після економічної кризи, Кремль неабияк побоюється спалаху народного обурення всередині РФ. Погром на Манежній площі у грудні того року довів, що саме неонацистські гасла можуть послужити каталізатором цього вибуху. Кремль гарячково намагається виправити ситуацію, безжально засуджуючи заарештованих терористів. Але сліди діяльності «кураторів» не дозволяють йому боротися з нацизмом повною мірою.
Детальніше про російських неонацистів і їхніх кураторів читайте у статті Дмитра Калинчука "Куди ведуть сліди російських кураторів нацизму"