Російські найманці робили спроби атакувати сили США в Сирії – Держдеп

18 Квітня 2018, 22:59

Російські найманці намагалися атакувати сили Сполучених Штатів Америки у Сирії, проте атака виявилася провальною. Про це заявив помічник держсекретаря США Уесс Мітчелл в письмових показаннях міжнародному комітету палати представників у Конгресі США, оприлюднених на сайті Білого дому.

"Безрозсудне втручання Росії в Сирію і підтримка режиму Асада підвищили ризик конфронтації з Заходом. Нещодавня невдала атака російських найманців на сили США в Сирії була одним з прикладів такої поведінки, який витвережує", – йдеться в документі.

 

Також Мітчелл в своїх свідченнях відзначив, що Вашингтон не прагне до конфронтації з Москвою в Сирії. Однак, "США готові застосувати силу при необхідності".

 

Помічник держсекретаря також нагадав про агресивну риторику Москви в період до і після нещодавніх авіаударів по хімічних об'єктах у Сирії, проведених США та союзниками.

 

Мітчелл підкреслив, що конфлікт в Сирії можна вирішити тільки під час переговорів у Женеві.

 

"Ми підштовхуємо Росію до того, щоб вона була конструктивним учасником цього процесу і призвела Асада за стіл переговорів. Досі Росія ігнорувала ці заклики і замість цього стала зривати переговори", – заявив Мітчелл.

 

У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".