Російські лінгвісти не погодилися з експертизою ФСБ у «справі Умерова»

16 Серпня 2017, 20:55

У підконтрольному Кремлю Сімферопольському райсуді у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова, якого російські спецслужби звинувачують в екстремізмі, суд долучив до матеріалів кримінальної справи рецензію, підготовлену в російській «Гільдії лінгвістів».

Клопотання про залучення цієї рецензії оголосив на суді 16 серпня адвокат Умерова Марк Фейгін, повідомила у Facebook дочка обвинувачуваного Айше Умерова.

За її словами, рецензія на висновок експерта підготовлена в Москві «провідними фахівцями «Гільдії лінгвістів-експертів з документаційних та інформаційних спорів» (ГЛЕДІС).

«Автори рецензії – доктори і кандидати філологічних наук. У клопотанні Марк (Фейгін – КР) процитував основні моменти з рецензії, яка вказує на численні підробки, підміни понять і процесуальні помилки в експертизі, яку зробила на замовлення слідчого Ігоря Скрипки співробітниця ФСБ Іванова Ольга», – повідомила Айше Умерова.

У рецензії повідомляється, що експерт Іванова при проведенні експертизи «грубо порушила принцип повноти експертного дослідження», у висновку цього експерта «не знайшла свого відображення частина вихідних даних, які перебували в розпорядженні експерта при проведенні експертизи, що ставить під сумнів об'єктивність представленого документа як висновку, що відображає результати судово-експертної діяльності».

За словами Айше Умерової, після ознайомлення з рецензією прокурор виступив «безумовно проти», за його словами, «тільки сторони процесу можуть давати будь-які оцінки матеріалам справи, а авторів рецензії не попереджали про відповідальність».

Проте, суддя Андрій Кулішов ухвалив долучити рецензію до матеріалів кримінальної справи. На думку Айше Умерової, рецензія «повністю руйнує експертизу слідства, доводячи його абсолютну неспроможність».

7 червня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у анексованому Криму почав розглядати по суті справу Ільмі Умерова. Повідомлялося, що засідання планують проводити щосереди.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.