Російські хакери через Android відстежували українську артилерію – звіт CrowdStrike

22 Грудня 2016, 08:57

Хакерська група, пов'язана з російським урядом і гучними кібератаками проти демократів під час президентських виборів у США, ймовірно, використовувала шкідливі програми на пристроях Android для відстеження української артилерії та її цілей з кінця 2014 до 2016 року. Про це йдеться у звіті компанії з кібербезпеки CrowdStrike, опублікованому у четвер, пише Reuters.

"Шкідлива програма була в змозі встановити зв'язок і деякі географічні дані через зараження пристроїв, які могли б, ймовірно, бути використані для нанесення удару по артилерії в підтримку проросійських сепаратистів", – йдеться в доповіді.

Отримані результати є останніми в контексті зростаючої уваги серед західних служб безпеки і дослідників в області кібербезпеки, враховуючи, що президент Росії Володимир Путін все більше і більше покладається на хакерство для впливу на геополітичних противників.

Шкідлива програма, що використовувалась для відстеження українських артилерійських одиниць, є однією з версій програм, які були задіяні для злому Національного комітету Демократичної партії, заявив співзасновник CrowdStrike Дмитро Альперович.

Високий рівень втрат української артилерії від цього додатку наштовхує на впевненість, що «Фантастичний Ведмідь» (російська хакерська група – ред.) є відповідальним за кібератаку.

«Вони не можуть бути незалежними від (певної – ред.) групи або злочинного угруповання, вони мають перебувати в тісному контакті з російськими військовими», – сказав Альперович.

Розгортання цієї хакерської програми "розширює російські кіберможливості на лінії фронту, на полі бою", – йдеться в доповіді. І вона "могла б полегшити випереджальне розуміння української артилерії та руху військ, забезпечуючи тим самим російські війська з корисною інформацією стратегічного планування", зазначають у CrowdStrike.

Легальне завантаження додатку було доступне на сторінках, які використовуються українською артилерією у російській соцмережі ВКонтакте, підкреслюється у звіті. І немає жодних доказів того, що додаток зроблений доступним в онлайн-магазині Android, що обмежує поширення цієї програми, йдеться у звіті.

Нагадаємо, міжнародна група розслідувань Bellingcat опублікувала нову доповідь щодо війни на сході України під назвою "Неоголошена війна Путіна – Літо 2014. Удари російської артилерії по Україні".