Російські хакери атакували «мозкові центри» США після перемоги Трампа – Reuters

11 Листопада 2016, 10:46

Російські хакери атакували аналітичні центри США у перші кілька годин після оголошення результатів голосування на президентських виборах.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три компанії, які працюють у сфері кібербезпеки.

За їхніми даними, Москва таким чином хотіла отримати інформацію про плани, пов'язані з новою американською адміністрацією, яка прийде на місце команди Барака Обами.

Три фірми, що займаються кібер-безпекою, заявили агентству про те, що вони відстежують активність хакерів з Cozy Ведмідь – групи, яка, за даними американської розвідки, причетна до злому Демократичної партії напередодні виборів.

"Ймовірно, тепер вони поспішають отримати доступ до певних структур, щоб краще зрозуміти, що відбуватиметься у Вашингтоні після виборів і протягом перехідного періоду", – пояснив Хайме Бласко, головний науковий співробітник компанії AlienVault, яка надає послуги із захисту комп'ютерних даних.

Представники посольства Росії в Вашингтоні не було доступно для коментарів. Москва категорично заперечує причетність до зломів.

Нагадаємо, кандидат на пост президента США від демократів Хілларі Клінтон заявила, що комп'ютери Національного комітету Демократичної партії США зламали російські спецслужби.

Після цього Федеральне бюро розслідувань зафіксувало спроби зламу виборчих систем в штаті Арізона, до яких можуть бути причетні хакери з Росії.

Через деякий час Демократична партія США заявила про нову спонсоровану Росією кібератаку.