Російські бойовики пошкодили вісім православних храмів на Луганщині за час АТО

8 Березня 2015, 12:33

За час бойових дій внаслідок обстрілів з боку бойовиків населених пунктів на контрольованій Україною території Луганщини було пошкоджено вісім православних храмів. Про це повідомили у прес-службі голови Луганської ОДА Геннадія Москаля.

«Усі вони належать до Української православної церкви. У більшості церков вибито вікна, посічений осколками фасад, пошкоджена покрівля. А деякі зазнали сильних руйнувань внаслідок прямих влучень артилерійських та реактивних снарядів», – зазначено у тексті.

Перелік пошкоджених церков: Свято-Іллінський храм у Лисичанську – пошкоджена покрівля, виникла тріщина в стіні; Свято-Миколаївський храм у Попасній – вибуховими хвилями вибиті вікна; Свято-Миколаївський храм у селищі Голубовське Попаснянського району – численні осколкові пошкодження стін; Свято-Троїцький храм у Троїцькому Попаснянського району – внаслідок прямих влучень реактивних снарядів пробито стелю, зруйновано вівтар, знищені ікони; Свято-Миколаївський храм та каплиця на честь преподобного Серафима Саровського в Новотошківці Попаснянського району – численні осколкові пошкодження стін храму та каплиці; Каплиця на честь Святого Пантелеймона в Тошківці Попаснянського району – численні осколкові пошкодження стін; Свято-Покровський храм у Трьохізбенці – вибиті вікна, внаслідок прямих влучень реактивних снарядів пошкоджені стіни.

«Розбиті церкви зі знищеними вівтарями й іконами – наочне підтвердження того, за який «православний мір» воюють росіяни та їхні найманці на Донбасі», – заявив Москаль.

Як повідомлялося, пограбування храму в Трьохізбенці у грудні організував чеченець, дислокований в батальйоні "Айдар".

Читайте також: Бойовики проти мирних жителів: обстріл школи, трагедія під Волновахою і розстріляна колона біженців

96