Російські блоги: День народження Путіна та формування культу особи

8 Жовтня 2014, 15:27

Російські звичаї

Журналіст та блогер Алєксандр Бакланов зібрав до купи вияви народної любові до лідера Росії Владіміра Путіна серед співгромадян.

«Коли Володимир Путін 7 жовтня виїхав до сибірської тайги, щоб відзначити день народження:

– 100 тисяч жителів Чечні, одягнених в кольори російського прапора, пройшли вулицями Грозного, вітаючи президента;

– художниця з івановського села Холуй розписала шкатулку з Путіним;

– житель Новокузнецька подарував президенту свою книгу;

– спортсмен з Бердска з прапором Росії в руках на честь Путіна переплив Обь;

– в семи містах Росії на стінах будинків з'явилися величезні графіті, вітаємо Путіна;

– дитячий пісенний колектив «Хітрюшкі» виконав пісню «З днем ​​народження, президент Росії», а жителі Новосибірська подарували Путіну скрєпи Росії»;

Фото з виставки "12 подвигів Путіна". Путін перемагає тероризм

«Іменем Путіна при цьому названі вулиці, селища, парки, сквери, алеї, торговельні центри, мости, заклади, де збираються випити (у серпні кафе «Путін» відкрилося в Сербії). Прізвище Путіна присутнє у назвах двох марок горілки і одного алкогольного коктейлю. Образ президента використовували для створення чайників, сільничок і сумок. Йому присвячують золоті айфони, пряники, монети і навіть труси», – перелічує усі вияви моди на Путіна Бакланов. Блогер не робить висновків з фактів, а тільки додав до переліку результати опитування «Левада-центру», які свідчать, що 25% росіян впевнені у існуванні культу особи в Росії, а ще 30% відповіли, що культу немає, але «передумов усе більше й більше».

"7 жовтня свої футболки з Путіним представив пітерський художник Алєксєй Сєргієнко", – пише Бакланов

Російське правосуддя

Дженні Курпен, прес-секретар адвоката Дмітрія Дінзє, пише, що «слідство остаточно зійшло з розуму». Як відомо, СКРФ відмовився розслідувати побиття Сенцова під час затримання працівниками ФСБ, але з блогу Курпен слідує, що Сенцов побив себе сам. Курпен наводить витяг з тексту майора Опаріна про відмову у розслідуванні: «Разом з тим, органи попереднього слідства, приймаючи до уваги пояснення оперативних співробітників УФСБ майора Тиша І. І., старшого лейтенанта Сагайда А. С., громадянок Корнієнко Д. В. та Іванової Д. С. про наявність у житлі Сенцова О. Г . предметів садомазохістської спрямованості, доходять висновку, що вищевказані тілесні ушкодження у Сенцова О. Г. могли утворитися в результаті задоволення інтимних (сексуальних) потреб останнього, за допомогою зазначених предметів у процесі сексуальних взаємин з партнером (партнерами), а повідомлення Сенцова О. Г. про отримання ним цих тілесних ушкоджень в результаті фізичного впливу на нього при затриманні працівниками ФСБ Росії носять суб'єктивний характер і спрямовані на дискредитацію працівників ФСБ Росії».

Депутат Псковських обласних зборів Лєв Шлосбєрг, якого побили за спробу розслідувати загибель десантників зі Пскова в Україні, опублікував заяву з проханням до МВС відкрити кримінальну справу за фактом наклепу у сюжеті про нього на телеканалах «Россия 1» та LifeNews. У сюжеті Алєксандра Білібова «Тайний слєд нападєнія на псковского дєпутата». Згідно з заявою Шлосбєрга, в сюжеті його звинуватили в отриманні коштів від американського благодійного фонду, а експерт порівняв діяльність Шлосбєрга з діяльністю Естона Кохвера (працівник естонської Поліції безпеки), якого росіяни викрали у вересні та звинувачують у шпигунстві. Про реакцію правоохоронців Щлосбєрг не розказав

Російське кіно «не для поп-корну»

Журналіст Олег Лурє пише про враження від перегляду нового фільму Нікіти Міхалкова «Солнєчний удар» за мотивами творів Івана Буніна. Фільм Михалкова вийде на російські екрани у четвер 9 жовтня. Попередні два фільми Міхалкова-режисера з трилогії «Утомльонниє солнцем» викликали великі дискусії та підозри Михалкова у використанні кінематографу для пропаганди великодержавних шовіністичних ідей. Судячи з тексту шанувальника таланту режисера новий фільм також може викликати суперечки щодо «винятковості шляху Росії» .

«Знаєте, я дивився «Солнєчний удар» і розумів, чому автори не поспішали закінчити його до моменту висунення на премію «Оскар», і показали фільм тільки після того, як закінчився цей процес. Цьому фільму «Оскар» не потрібен. За визначенням. Голлівудську статуетку можуть дати за блискучу режисуру, за чудову гру акторів, за що-небудь ще. Все це у фільмі присутнє. Однак, американські академіки, при всій повазі до них, не зможуть оцінити і зрозуміти те, що бачимо в «Солнєчному ударі» ми. Менталітет інший. Для розуміння необхідна інша спадковість … І ще, це кіно не для поп-корну», – переконаний Лур’є

Російський поступ

7 жовтня, окрім дня народження Путіна, пройшла восьма річниця з дня вбивства журналістки Анни Політковської. Замовників злочину так і не знайшли. Сучасні її колеги влаштували акцію під редакцією «Новой газєты», куди принесли «орігамі з передовиць своїх видань».

А от про зміни з дотриманням прав людини та журналіста, які сталися у Росії за ці роки 8 жовтня висловився журналіст та військовий кореспондент Аркадій Бабченко на сторінці у Facebook.

«Вчора повернувся з річниці вбивства Політковської. Сьогодні дізнався, що взяли Шехтмана (російський правозахисник Павєл Шехтман, – Ред.). Яка охєрітєльна країна, млять».