Російські авіаудари вбили понад 2300 людей у Сирії – The Guardian

30 Грудня 2015, 16:36

В результаті трьохмісячних російських авіаударів у Сирії загинули більше 2300 осіб, третина з яких є цивільним населенням, повідомляє британське видання The Guardian із посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

Росія почала проведення військово-повітряної операції у Сирії 30 вересня 2015 на підтримку президента Башара аль-Асада, який є союзником РФ.

За найсвіжішими даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, авіаудари Москви у Сирії забрали життя 2,371 людини. Втрати включають 792 цивільні особи, серед яких 180 дітей.

Російські рейди знищили 655 бойовиків Ісламської держави. РФ заявляє, що завдає ударів по ним на ряду з «іншими терористичними групами».

Ще 924 бійці опозиції – починаючи від підтримуваних США повстанців, закінчуючи членами сирійської філії Аль-Каїди та суперника ІД, Фронту аль-Нусра – також були вбиті внаслідок російських ударів.

Розташований у Великобританії, Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини має велику мережу джерел всередині Сирії. Росія, коаліція під проводом США та Сирійські ВПС здійснювали повітряні нальоти у країні, але Центр розрізняє удари залежно від типу літака та застосованих боєприпасів.

Amnesty International минулого тижня заявила, що російські авіаудари вбили сотні мирних жителів. Багато із цих ударів, представляють собою військові злочини.

Прес-секретар Держдепартаменту США Марк Тонер повторив звинувачення у вівторок, кажучи російські удари «вбили сотні мирних жителів… [і] вразили медичні установи, школи та ринки».

Нагадаємо, Вашингтон звинуватив Москву в бомбардуванні цивільних об'єктів у Сирії.

І як повідомлялося, у 2016-му для Сирії не буде хороших варіантів The Economist.