Російська влада все більше кримських татар ув’язнює у психлікарнях – The Guardian

28 Березня 2017, 14:07

Адвокати та правозахисники заявляють, що російська влада в Криму все більше саджає активістів-правозахисників у психіатричні лікарні і піддає їх психологічному тиску, пише британське The Guardian.

"Після анексії регіону три роки тому безліч активістів з числа етнічних татар, які виступають проти окупації, були арештовані і піддані насильству та укладення в застарілих закладах для душевнохворих", – пише видання, посилаючись на Роберта ван Ворена, голландського правозахисника і політолога. 

"За останні кілька років кількість епізодів значно зросла, особливо, щодо кримських татар і українських активістів, які протистоять російської анексії", – заявив ван Ворен.

Як повідомив виданню відомий кримський адвокат Еміль Курбедінов, у період з грудня по лютий 10 кримських активістів були примусово направлені в психіатричну лікарню в Криму. За інформацією адвоката, четверо з них все ще там залишаються, а шістьох перевели до в'язниці.

За словами Курбедінова, кримські активісти утримуються в психлікарнях у жахливих умовах. "Деяких поміщають в ізоляцію і відмовляють їм в таких основних потребах, як доступ до туалету. Інші живуть в приміщенні з безліччю людей, які страждають важкими душевними розладами", – розповів адвокат.

"Усі кримські активісти були заарештовані за підозрою в причетності до" Хізб ут-Тахрір", яку Росія оголосила терористичним угрупуванням, – повідомляє видання. – Харківська правозахисна група стверджує, що немає свідчень, які вказують на зв'язок організації з тероризмом, а також немає доказів членства згаданих осіб в цій групі".

На думку психіатра Юрія Савенко, керівника Незалежної психіатричної асоціації Росії, зловживання психіатрією в російських кримінальних процесах не є чимось незвичайним.

"У кримінальних процесах, де немає конкретних доказів, – сказав він, – для економії часу і сил вдаються до психіатричної експертизи".