Російська сторона зірвала відкриття КПВВ на Донбасі – делегація України в ТКГ

9 Листопада 2020, 15:05

Російська сторона зірвала відкриття контрольних пунктів в'їзду та виїзду (КПВВ) на Донбасі, заплановане на 10 листопада. Про це заявила у Фейсбуці Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі.

 

"Україна підготувала до відкриття 10 листопада не лише КПВВ, а й сервісні центри, в яких усі громадяни України по обидва боки лінії дотику зможуть отримати адміністративні та соціальні послуги, безоплатну правову допомогу, медичну допомогу, тут передбачені і відділення банку, і кімнати матері і дитини. Але щойно ми почули, що російська сторона відновлювати їх роботу не збирається. На жаль. Тому що відкриття КПВВ стало б справжнім піклуванням про мирних мешканців", – йдеться у повідомленні.

Українська делегація зазначила, що Україна чітко і послідовно виконує свою частину домовленостей щодо реалізації "Загальних узгоджених висновків Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року", "чого не можна сказати про російську сторону".

 

"Особливо болісно по потребах громадян України з обох боків лінії розмежування має вдарити зрив відкриття КПВВ, запланований на завтра, 10 листопада", – акцентувала Українська делегація в ТКГ.

 

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що 10 листопада українська сторона відкриє два нові контрольні пункти в'їзду та виїзду (КПВВ) на Донбасі, виконуючи таким чином одну з умов минулорічної "нормандської" зустрічі.