Російська група Вагнера переслідує та залякує цивільних жителів ЦАР – експерти ООН

Світ
29 Жовтня 2021, 09:30
Мирні жителі, у тому числі журналісти, співробітники гуманітарних організацій та представники меншин у Центральноафриканській Республіці (ЦАР), а також миротворці зазнають насильницьких переслідувань та залякувань з боку так званих російських інструкторів з групи Вагнера. Як повідомляє звіт ООН. 

Звіт ООН було оприлюднено від імені 17 експертів серед них присутні члени трьох робочих груп: з використання найманців; з транснаціональних корпорацій; з примусового зникнення.

"Ми надзвичайно стурбовані залякуванням та недавніми повідомленнями про насильницькі переслідування з боку приватних військових і охоронних підрядників проти окремих осіб та громад", – зазначили експерти.

Російські найманці, які перебувають у ЦАР, працюють у тісній співпраці з національною армією і поліцією та беруть участь в арештах і затриманнях людей. Правозахисники ООН зазначають, що постраждалі часто не мають доступу до правосуддя або просто не наважуються подавати офіційні скарги. Це призводить до того, що багато правопорушень відбуваються в атмосфері повної безкарності.

Читайте також: InformNapalm оприлюднив імена українських найманців у складі ПВК "Вагнер"

Експерти ООН також отримали повідомлення про те, що в багатьох частинах країни «бойовики групи Вагнера» ґвалтували чи здійснювали інші сексуальні наруги стосовно жінок, чоловіків та молодих дівчат. Інформація щодо кількості людей, які стали жертвами сексуального насильства, відсутня, так як постраждалі бояться помсти і не звертаються до суду.

«Ми закликаємо уряд ЦАР припинити будь-які відносини з приватними військовими та охоронцями, зокрема з групою Вагнера», — заявили експерти та додали -. «Ми закликаємо владу виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом щодо притягнення до відповідальності всіх винних у серйозних порушеннях та порушеннях прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних на їхній території. Вони повинні забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя та відшкодування всім жертвам порушень, у тому числі зловживань, вчинених російськими приватними військовими та охоронцями».

Читайте також: "Вагнерівці" в Малі: конфлікт набирає обертів

Група Вагнера — неофіційне озброєне формування, яке часто називають у засобах масової інформації російською приватною військовою компанією («ПВК Вагнера»). Перебуває під командуванням відставного підполковника ЗС РФ Дмитра Уткіна, позивний "Вагнер".