Російська група хакерів викрала на серверах МЗС Німеччини документи про Україну і Brexit – ЗМІ

10 Березня 2018, 15:18

Хакери, які здійснили кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, також вели полювання за документами щодо України та тих, що стосуються переговорів Європейського Союзу з Великою Британією про Brexit. Про це повідомляє видання Der Spiegel з посиланням на власні джерела.

 

"Серед вкрадених документів були записи переговорів ЄС з Україною і Білоруссю", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що під час кібератаки був витік даних, проте знаходився під контролем, бо у той час органи безпеки Німеччини вже знали про напад.

 

У свою чергу, групу хакерів також  цікавив хід переговорів Євросоюзу з Великою Британією щодо Brexit.

 

Зокрема, хакери змогли вилучити у німецького МЗС близько шести файлів.

 

Крім того, німецька влада не прокоментувала національну приналежність хакерської групи.

 

Нагадаємо, 2 березня стало відомо, що німецький аналітичний центр SWP став жертвою російських хакерів. Атаки на SWP почалися у грудні 2016 року, а за операцією стояла російська хакерська група APT28, відома також як Fancy Bear або Sofacy Group. Скоріш за все це було зроблено за допомогою шкідливого програмного забезпечення, яким було заражено смартфон одного з делегатів комітету, коли той перебував у московському готелі і користувався готельним wi-fi.

 

Як повідомлялось, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.